- Reklama -
26.1 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Szamotuły. Strażacy zaprezentowali Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych [ZDJĘCIA]

W dniu 24 września 2019r., w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach miało miejsce podpisanie umowy na dofinansowanie przedsięwzięcia – „Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych – budynek jednorodzinny” wraz z modułem Las oraz z przekazaniem promes na zakup sprzętu dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

Czym jest Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych?

Najważniejszą funkcją symulatora jest dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w domu jednorodzinnym. Sterowane przez komputery efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię widzów. Miniaturowe czujki, monitorowane przez komputery domku, alarmują jego mieszkańców.

- Reklama -

Zainstalowane w budynku kamery pozwalają na wirtualne uczestnictwo w sytuacjach niebezpiecznych. Widzowie czują się tak, jakby rzeczywiście znajdowali się w zagrożonych pomieszczeniach. Komputery symulatora umożliwiają również przeglądanie filmów z prawdziwych akcji czy pożarów, analizę zdjęć spalonych pomieszczeń a także odtwarzanie dowolnych prezentacji. Liczne interfejsy umożliwiają dołączenie projektora bądź systemu nagłośnieniowego. Dzięki temu w pokazach może uczestniczyć większa liczba ludzi.

W spotkaniu zorganizowanym wczoraj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach uczestniczyli:

 • Pani Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Marta Kubiak,
 • Pani Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Jolanta Ratajczak oraz Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Aleksandra Drukowska,
 • Z-ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Dariusz Matczak,
 • Starosta Powiatu Szamotulskiego Pani Beata Hanyżak,
 • Wójtowie i Burmistrzowie Powiatu Szamotulskiego w osobach:
 • Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Pan Włodzimierz Kaczmarek,
 • Burmistrz Miasta i Gminy Wronki Pan Mirosław Wieczór,
 • Wójt Gminy Kaźmierz Pan Zenon Gałka,
 • Wójt Gminy Obrzycko Pani Irena Rakowska,
 • Prezes Zarządu Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej – dh Stefan Kaszkowiak,
 • Prezesi Miejsko-Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu szamotulskiego.

Po oficjalnej części podpisania i przekazania umów, nastąpiła prezentacja możliwości Mobilnego Symulatora Zagrożeń Pożarowych – w której oprócz wcześniej zaproszonych gości udział wzięły dzieci z Przedszkola „Miś” w Szamotułach. Nowe narzędzie edukacyjne będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach do edukacji dzieci i młodzieży, związanej z profilaktyką i społeczną prewencją pożarową. Zakup symulatora został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Starostwa Powiatowego w Szamotułach.

Prezentacja producenta

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe