- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 października, 2021

Szamotuły. Radni zdecydowali: będzie znaczna podwyżka opłat za wywóz śmieci

Polecamy

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta i Gminy Szamotuły radni pochylili się nad projektem uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

O tym, że mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci pisaliśmy już we wrześniu. Na wrześniowej sesji radni nie zdecydowali się na podwyżkę i zaplanowali dodatkowe konsultacje w tej sprawie. Spotkanie jednak niewiele zmieniło i mieszkańcy gminy Szamotuły muszą przygotować się na sporą podwyżkę.

Radni będący w koalicji z burmistrzem, większością głosów przyjęli projekt uchwały, która podwyższa stawkę za wywóz odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z 27 zł do 35 zł za odpady segregowane. Dla wielu mieszkańców, zwłaszcza tych prowadzących wieloosobowe gospodarstwa domowe, to bardzo duża podwyżka, sięgająca kilkudziesięciu złotych.

- Reklama -

Urząd podwyżkę argumentuje ogromnym przyrostem produkcji śmieci przez mieszkańców. Według przedstawionych danych, 3 osobowa rodzina generuje obecnie 120 kg odpadów miesięcznie. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 listopada.

guest
14 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -