- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Szamotuły. Radni zdecydowali: będzie deptak im. doktora Ryszarda Surmy

7 września Damian Dubiel, szamotulski radny, złożył w imieniu mieszkańców wniosek o uhonorowanie doktora Ryszarda Surmy poprzez nadanie jego nazwiska deptakowi spacerowemu prowadzącemu wzdłuż rzeki „Samy” na odcinku od ul. Poznańskiej do Parku Zamkowego.

„Doktora Surmy przypominać nie trzeba, jest bez wątpienia osobą wielce zasłużoną dla naszego miasta, a w szczególności dla naszych dzieci. Niezwykle skromny, zawsze służył pomocą. Nie odmawiał jej nawet, kiedy przyszedł czas zasłużonego odpoczynku. Nigdy nie oczekiwał pochwał i gratyfikacji. Jego wielkie serce biło właśnie dla dzieci. Zawsze powtarzał że pediatria jest po prostu jego powołaniem a pomoc małemu człowiekowi to obowiązek” – pisał we wrześniu Damian Dubiel.

- Reklama -

Na posiedzeniu Komisji Budżetu Finansów i Prawa Rady MiG Szamotuły radni jednogłośnie poparli wniosek.

Dzisiaj, na XXII sesji Rady Miasta i Gminy Szamotuły, odbyło się głosowanie nad projektem uchwały w sprawie nadania nazwy deptakowi na terenie miasta Szamotuły. Radni przegłosowali pozytywnie projekt uchwały. Deptakowi biegnącemu od ul. Poznańskiej do Parku Zamkowego nadano imię doktora Ryszarda Surmy.

17 października na terenie przy deptaku pojawiły się nowe nasadzenia w ramach ogólnopolskiej akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Rodzice i opiekunowie dzieci urodzonych w tym roku w Szamotułach, zostali zaproszeni do wspólnego posadzenia drzewek. Drzewa zostały nazwane imionami ich pociech.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe