- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Szamotuły. Pożegnanie dotychczasowego i powitanie nowego dyrektora Biblioteki Publicznej

Pani dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły odchodzi na zasłużoną emeryturę. Zastąpi ją Piotr Nowak, nauczyciel i wykładowca akademicki.

Pani Bogumiła Saternus po 27 latach pracy w szamotulskiej bibliotece odchodzi na emeryturę. Z tej okazji wczoraj Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek wraz ze swoim zastępcą Dariuszem Wachowiakiem, Skarbnikiem Miasta i Gminy Szamotuły Panią Alicją Kałużyńską i pracownikami urzędu uroczyście pożegnali dyrektorkę.

Po prawie 27 latach Pani działalności w naszej bibliotece, składamy Pani serdeczne podziękowania za wspólną pracę, za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość, otwartość i wspólne pomysły. Praca z Panią była prawdziwą przyjemnością i stanowić będzie zawsze ważny rozdział w naszym życiu zawodowym, ale również w życiu naszego miasta. Była Pani świadkiem rozkwitu i realizatorem zmian naszej biblioteki, takich jak choćby jej cyfryzacja. Dziękujemy za każde ciepłe słowo, życiową mądrość, otwarte serce i Pani serdeczność. Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, żeby znalazła Pani czas dla siebie, na odpoczynek, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań, a także dobrego zdrowia, pogody ducha, ciepła i spokoju w życiu osobistym – mówił Włodzimierz Kaczmarek.

Fot. UMiG

Nowy dyrektor biblioteki

- Reklama -

Z kolei w dniu dzisiejszym Urząd Miasta i Gminy przedstawił nowego dyrektora. Funkcję tę objął doskonale znany mieszkańcom Szamotuł historyk, doktor Piotr Nowak.

Dla osób, które nie znają nowego dyrektora… informujemy – jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczycielem i wykładowcą akademickim w dziedzinach historii i bibliotekoznawstwa. W badaniach naukowych zajmuje się szczególnie dziejami Wielkopolski w XIX i XX w. Szamotulanom znany głównie jako autor monografii pt. „Szamotuły – dzieje miasta”, nominowanej do nagrody Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za najlepszą publikację o Wielkopolsce w roku 2020 – informuje szamotulski magistrat.

Fot. UMiG Szamotuły

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe