- Reklama -
1.3 C
Szamotuły
niedziela, 16 stycznia, 2022

Szamotuły. Pożar w garażu. Zagrożony budynek mieszkalny [ZDJĘCIA]

Polecamy

15 października o godzinie 19:15 straż pożarna, policja oraz pogotowie energetyczne zostały zadysponowane na ulicę Zieloną w Szamotułach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar garażu wolnostojącego. Zagrożony pożarem był budynek mieszkalny, który znajdował się w bliskiej odległości. Wewnątrz objętego ogniem pomieszczenie znajdowały się dwie butle z gazem.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie budynku mieszkalnego, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się garaż, wyniesieniu dwóch butli z gazem propan butan, schłodzeniu butli, oddymieniu i przewietrzeniu garażu oraz sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia. – informuje PSP Szamotuły.

- Reklama -

W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, jednostka z OSP Baborowo oraz policja i pogotowie energetyczne.

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -