- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 28 listopada, 2022

Szamotuły. Pożar skrzynki gazowej i elektrycznej

W środę, 16 listopada o godzinie 10.44 do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze skrzynki elektrycznej oraz gazowej przy ul. Sosabowskiego w Szamotułach.

Dyżurny do zdarzenia zadysponował dwa zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Baborowo, OSP Szamotuły oraz powiadomił pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne i policję.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar skrzynki elektrycznej i gazowej znajdującej się w ogrodzeniu posesji, ze skrzynki gazowej wydobywał się płomień. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy zagrożenia, ewakuacji trzech osób z pobliskiego budynku mieszkalnego, ograniczeniu wydobywającego się płomienia z przyłącza gazowego oraz podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie budynku mieszkalnego. Na miejsce przybyło Pogotowie Gazowe, które dokonało zaciśnięcia przyłącza w dwóch miejscach, natomiast Pogotowie Energetyczne wyłączyło dopływ prądu – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

- Reklama -

Po ugaszeniu pożaru pracownicy pogotowia gazowego przystąpili do naprawy przyłącza.

Fot. PSP Szamotuły

Ogień widoczny był ze znacznej odległości (nadesłane)
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe