1.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Szamotuły. Policjanci kontrolują przestrzeganie nowych zasad [ZDJĘCIA]

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Policjanci, w ostatnich dniach, oprócz obsługiwania codziennych interwencji, kontrolują miejsca, w których przebywanie zgodnie z nowymi przepisami jest zabronione.

Kontrolujemy więc parki, plaże bulwary itp. Szczególną uwagę policjanci będą zwracali na osoby grupujące się. Patrząc na nasze parki, większość mieszkańców (choć nie wszyscy) zdaje sobie sprawę z wprowadzonych nowych obostrzeń.
Policjanci zwracają też uwagę na sposób przemieszczania się pieszych oraz kierowców. Zwracamy m. in. uwagę na obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości pomiędzy pieszymi. Ten obowiązek dotyczy także rodzin i bliskich (z wyjątkami określonymi w przepisach).
– informuje Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

Policja zapowiada również kontrole w marketach oraz sklepach pod kątem przestrzegania nowych przepisów. Przypominamy, że liczba osób mogących przebywać w sklepie jest ograniczona. Np. wczoraj policjanci musieli w tej sprawie interweniować w jednym z szamotulskich marketów. Dwie osoby przyjechały do sklepu razem i były bardzo niezadowolone, że gdy ze sklepu wyszła jedna osoba, a oni nie mogli wejść we dwoje… Dlatego, aby uniknąć frustracji podczas zakupów warto o tym ograniczeniu pamiętać.

- Reklama -

Osoby poddane kwarantannie będą nadal kontrolowane w wybranych przez nas porach wyrywkowo. W tych kontrolach pomaga też Straż Miejska. – informuje KPP.

W dalszym ciągu policjanci będą nagłaśniali za pośrednictwem radiowozów komunikaty dotyczące pozostania w domach.
Pamiętajmy, że ograniczone zostało wychodzenie z domu z wyjątkiem: dojazdu do pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Często pojawiają się pytania czy można wychodzić z domu, na ryby, pobiegać, na spacer itp. W odpowiedzi na nie warto przytoczyć wypowiedź Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka: „Dzisiaj trzeba przewartościować to pytanie. Nie pytajmy siebie, co możemy, tylko pytajmy siebie, co my dzisiaj musimy. Musimy wyjść do sklepu, do apteki, czasami na spacer, ale zastanówmy się trzy razy, zanim wyjdziemy, czy na pewno musimy, bo to nasze wyjście może spowodować, że ktoś straci życie lub zdrowie.”

Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Wszystkie nowe przepisy zostały opisane na stronie : https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Gm. Duszniki. Ledwo stał na nogach, a wsiadł za kierownicę. 48-latek miał ponad 3 promile!

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie, policjanci zatrzymali podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzuty. Grozi mu...