- Reklama -
7.5 C
Szamotuły
poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

Szamotuły. Policjanci kontrolują przestrzeganie nowych zasad [ZDJĘCIA]

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Policjanci, w ostatnich dniach, oprócz obsługiwania codziennych interwencji, kontrolują miejsca, w których przebywanie zgodnie z nowymi przepisami jest zabronione.

Kontrolujemy więc parki, plaże bulwary itp. Szczególną uwagę policjanci będą zwracali na osoby grupujące się. Patrząc na nasze parki, większość mieszkańców (choć nie wszyscy) zdaje sobie sprawę z wprowadzonych nowych obostrzeń.
Policjanci zwracają też uwagę na sposób przemieszczania się pieszych oraz kierowców. Zwracamy m. in. uwagę na obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości pomiędzy pieszymi. Ten obowiązek dotyczy także rodzin i bliskich (z wyjątkami określonymi w przepisach).
– informuje Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

Policja zapowiada również kontrole w marketach oraz sklepach pod kątem przestrzegania nowych przepisów. Przypominamy, że liczba osób mogących przebywać w sklepie jest ograniczona. Np. wczoraj policjanci musieli w tej sprawie interweniować w jednym z szamotulskich marketów. Dwie osoby przyjechały do sklepu razem i były bardzo niezadowolone, że gdy ze sklepu wyszła jedna osoba, a oni nie mogli wejść we dwoje… Dlatego, aby uniknąć frustracji podczas zakupów warto o tym ograniczeniu pamiętać.

- Reklama -

Osoby poddane kwarantannie będą nadal kontrolowane w wybranych przez nas porach wyrywkowo. W tych kontrolach pomaga też Straż Miejska. – informuje KPP.

W dalszym ciągu policjanci będą nagłaśniali za pośrednictwem radiowozów komunikaty dotyczące pozostania w domach.
Pamiętajmy, że ograniczone zostało wychodzenie z domu z wyjątkiem: dojazdu do pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Często pojawiają się pytania czy można wychodzić z domu, na ryby, pobiegać, na spacer itp. W odpowiedzi na nie warto przytoczyć wypowiedź Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka: „Dzisiaj trzeba przewartościować to pytanie. Nie pytajmy siebie, co możemy, tylko pytajmy siebie, co my dzisiaj musimy. Musimy wyjść do sklepu, do apteki, czasami na spacer, ale zastanówmy się trzy razy, zanim wyjdziemy, czy na pewno musimy, bo to nasze wyjście może spowodować, że ktoś straci życie lub zdrowie.”

Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Wszystkie nowe przepisy zostały opisane na stronie : https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

  1. Zapraszamy do Wronek u nas 0 zarażonych, ludzie spacerują nad Warta, w lesie, koledzy z Ukrainy nie zachowują odległości, dzieci wyprowadzają psy i nikogo się nie ściga. Wronki są super

  2. Coś słabo idzie, nadal tłumy w szamotułach… nic się nie zmieniło, lidl i inne sklepy oblegane kolejki bez wymaganego ostępu, parodia a te zdj panów policjantów ehh gdyby oni tak serio chodzili o kontrolowali to byłoby lepiej

  3. Obostrzenia są, a co za tym idzie – kolejki do sklepów coraz dłuższe. Jestem za tym, żeby wchodzić pojedynczo. Nagle niektóre małżeństwa nie mogą bez siebie żyć! Przez to kolejka przesuwa się wolniej. Ostatnio przede mną były 3 takie pary. Co prawda czekali, aż ze sklepu wyjdą 2 osoby, żeby mogli razem wejść, ale ja już byłem 3 „miejsca” dalej w kolejce.

Comments are closed.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Planowane wyłączenia energii elektrycznej

Prezentujemy wykaz planowanych wyłączeń prądu w powiecie szamotulskim.Obszar Pniewy19 kwietnia 2021 r. w godz. 08:00 - 16:0020 kwietnia 2021 r. w godz. 08:00 -...
- Reklama -