- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Szamotuły. Podpisano umowy na dofinansowanie remontów kolejnych ulic

8 maja w Starostwie Powiatowym w Szamotułach odbyło się oficjalne podpisanie umów na dofinansowanie remontu dwóch ulic w gminie Szamotuły.

Miasto i Gmina Szamotuły uzyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 1 098 368 złotych na remont ulicy Wiśniowej.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. wykonanie nawierzchni jezdni o szerokości 6 metrów z betonu asfaltowego, wykonanie trzech odpowiednio oznakowanych przejść dla pieszych oraz wykonanie chodnika z kostki betonowej, który zapewni bezpieczne dojście do zlokalizowanej w przebiegu ulicy Wiśniowej: zabudowy mieszkaniowej, przedszkola, punktów usługowo-handlowych.

- Reklama -

Z kolei Powiat Szamotulski podpisał umowę na dofinansowanie remontu kolejnego, blisko kilometrowego odcinka drogi Szamotuły – Gąsawy. Kwota dofinansowania to 1 140 006,51 zł. Całkowita przewidywana wartość zadania wyniesie 1.938.011,07 zł.

W ramach zadania przewidziano m.in.: wzmocnienie drogi związane z wykonaniem nowej nawierzchni, umocnienie poboczy po stronie prawej na całej długości oraz częściowo po stronie lewej płytami PDTP, wycinkę drzew i krzewów, odmulenie rowów przydrożnych, regulowanie wysokości istniejących zjazdów oraz nowe oznakowanie pionowe i poziome. W celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników drogi zastosowane zostaną biało-czerwone, punktowe elementy odblaskowe tzw. „kocie oczka”.

  1. Fajnie,że zostanie wyremontowana Wiśniowa oraz droga do Gąsaw, rynek super betonowy a tymczasem 800 m.od tego pięknego Rynku jest końcówka ul. Ogrodowej tonąca w kałużach i błocie. Wstyd i „po naszymu” poruta!!!! Tylko 2 obecnym rajcom wpiszę się na liście poparcia w następnych wyborach Samorządu. Reszta von!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe