- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Szamotuły. Podejrzany o zabójstwo matki Ireneusz K. nie trafi do więzienia?

Wracamy do sprawy, która w ubiegłym roku poruszyła nie tylko Szamotuły, ale też całą Polskę.

TVN24 opublikował wczoraj nowe informacje w sprawie zabójstwa katechetki z Szamotuł.

Syn zabił matkę?

We wtorek, 28 września 2021 roku w jednym z mieszkań przy ulicy Poznańskiej w Szamotułach ujawniono zwłoki 55-letniej kobiety – Marioli K., która była znaną w mieście katechetką.

- Reklama -

W sprawie zabójstwa nauczycielki zatrzymany został jej syn, 21-letni Ireneusz K. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła mu zarzut zbrodni zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. Poprzez zadanie dwóch ciosów nożem doprowadził do obrażeń wewnętrznych, krwotoku i spowodował nagłą, gwałtowną śmierć swojej matki – informowała wówczas prokuratura.

Ireneusz K. nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. Zachowywał się nielogicznie, nie potrafił wyjaśnić swojego postępowania.

Prokuratura złożyła wniosek o umorzenie postępowania

Jak poinformował wczoraj TVN24, ze względu na chorobę psychiczną podejrzanego prokuratura skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania. – Biegli stwierdzili, że Ireneusz K. w momencie popełniania zarzucanego mu czynu miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia i kierowania swoim postępowaniem. Rozpoznano u niego chorobę psychiczną pod postacią zespołu paranoidalnego oraz uzależnienia od substancji psychoaktywnych – powiedziała stacji prokurator Ewa Woźniak, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie.

21-latek od końca września jest tymczasowo aresztowany, cały czas nie przyznaje się do winy.

Według opinii biegłych, aby nie dopuścić do popełnienia przez mężczyznę podobnego czynu, należy go umieścić w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym i poddać leczeniu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe