- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
piątek, 14 czerwca, 2024
Reklama

Szamotuły. Pies i inne zwierzęta żyły w fatalnych warunkach na jednej z działek ROD. Stopień ich zaniedbania był przerażający

Zatrważające wyniki kontroli straży miejskiej na jednej z działek należących do Rodzinnych Ogródków Działkowych.

W czasie wczorajszego patrolu strażniczki miejskie zauważyły, że na jednej z działek szamotulskich Rodzinnych Ogródków Działkowych przebywają zaniedbane, chore i głodne zwierzęta.

Okazało się, że na niewielkiej przestrzeni żyją – może raczej przebywają – gołębie, króliki i pies. Szkopuł w tym, że stopień ich zaniedbania był przerażający. Strażniczki zastały na działce przywiązanego łańcuchem psa, bez budy, bez świeżej wody, bez świeżej karmy, za to ze świerzbem i ciasną, kaleczącą ciało obrożą. W podobnym stanie były króliki – bez szczepień, chore, trzymane w ciasnych klatkach, poidła pokryte pleśnią, bez wody i karmy. Dodatkowo w klatce znajdowały się martwe sztuki – informuje szamotulska Straż Miejska.

- Reklama -

Strażniczki oczywiście postanowiły pomóc zwierzętom. Wezwały przedstawicieli Fundacji „Mrunio”. Po ocenie stanu zdrowia zwierząt, specjaliści podjęli decyzję o przewiezieniu psa i królików do przytuliska Fundacji „Radość Psiaka” i ośrodka Fundacji „Mrunio”.

W stosunku do opiekuna zwierząt zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe