- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 4 lutego, 2023

Szamotuły. Od jutra remont przejazdu kolejowego na ul. Bolesława Chrobrego

We wtorek, 4 maja rozpoczną się prace na przejeździe kolejowo-drogowym na drodze wojewódzkiej nr 184 w Szamotułach. W czasie prac przejazd na ul. B. Chrobrego będzie zamknięty dla ruchu kołowego.

Przypomnijmy, że od 26 kwietnia zamknięty jest przejazd na al. 1 Maja. – Dla sprawnego ruchu pociągów na obu przejazdach ułożone zostaną nowe tory. Płynne pokonanie skrzyżowań zapewni kierowcom kompleksowo przebudowana nawierzchnia drogowa. Piesi zyskają nowe chodniki, a przy przejeździe na alei 1 Maja powstanie dodatkowy chodnik od strony Pęckowa. W ramach prowadzonej modernizacji linii kolejowej na obu przejazdach działają już nowoczesne urządzenia, m.in. sygnalizacje i rogatki, które podniosły poziom bezpieczeństwa, wspomagając kierowców, rowerzystów i pieszych – informuje PKP PLK.

Dla przejazdu na ul. B. Chrobrego wytyczono następujące objazdy:

  • dla pojazdów do 15t – łącznik ul. Bolesława Chrobrego z ul. Wojska Polskiego (droga wewn.); ul. Wojska Polskiego w Szamotułach (DW 187) oraz ul. Dworcową w Szamotułach
  • Dla pojazdów powyżej 15t – ul. Wojska Polskiego w Szamotułach (DW 187); droga wojewódzka nr 187 (przez Gałowo i Lipnice); droga wojewódzka nr 306 (na odcinku od Lipnic do Sękowa), droga wojewódzka nr 92 (na odcinku od Sękowa do drogi ekspresowej S11); droga ekspresowa S11 (na odcinku od drogi krajowej nr 92 do węzła Napachanie).
- Reklama -

Prace w Szamotułach będą prowadzone do 23 maja na alei 1 Maja oraz od 4 maja do 18 czerwca na ul. Bolesława Chrobrego.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe