- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Szamotuły. Obchody Święta Policji oraz pokaz policyjnego sprzętu [ZDJĘCIA]

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach odbyły się uroczyste obchody Święta Policji.

Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, gdzie zgromadzili się: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podinsp. Mariusz Wiśniewski, Starosta Powiatu Szamotulskiego Pani Beata Hanyżak, Sekretarz Miasta i Gminy Szamotuły Pan Karol Hartwich, Zastępca Przewodniczącego ZG NSZZ Policjantów mł. insp. Andrzej Szary, Członek Prezydium ZT NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego st. asp. Mateusz Przybyłowski, kapelan policyjny ks. Mariusz Marciniak, przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją oraz funkcjonariusze, pracownicy oraz emerytowani policjanci z jednostek Policji z powiatu szamotulskiego.

Obchody rozpoczęły się od złożenia oficjalnego meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu przez Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Następnie przystąpiono do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkich przybyłych na akademię przywitał Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach insp. Sławomir Dziupiński, który podziękował policjantom za zaangażowanie w codzienną służbę.

- Reklama -

Wszyscy awansowani policjanci odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz gratulacje z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach oraz Starosty Powiatu Szamotulskiego.

Ponadto decyzją Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego za zasługi na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz wielkopolskiej Policji wyróżnionym policjantom oraz emerytom policyjnym nadano medale związkowe.

Po części okolicznościowej przemówili zaproszeni goście: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Starosta Powiatu Szamotulskiego, Zastępca Przewodniczącego ZG NSZZ Policjantów oraz ksiądz kapelan.

Pokaz sprzętu policyjnego

W tym roku oprócz oficjalnej uroczystości, na parkingu przed komendą odbył się pokaz sprzętu policyjnego.

Była to okazja do obejrzenia policyjnych radiowozów oraz porozmawiania z policjantami o bezpieczeństwie. Dzieci mogły wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu oraz wziąć udział w konkursach dotyczących bezpieczeństwa – informuje szamotulska komenda.

Oprócz policjantów, na parkingu można było spotkać również szamotulskich strażaków, przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Szamotułach, Urzędu Miasta i Gminy w Szamotułach oraz Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe