- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Szamotuły. Nowy budynek Zakładu Karnego już gotowy [ZDJĘCIA]

Zakończyły się trwające od sierpnia 2019 roku prace związane z budową nowego obiektu wartowni z poczekalnią dla odwiedzających w szamotulskim Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego we Wronkach.

W dniu dzisiejszym, przy udziale przedstawiciela służby inwestycyjnej Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu, dyrektora Państwowego Przedsiębiorstwa Przemysłu Metalowego POMET Wronki oraz Dyrektora Zakładu Karnego we Wronkach, odbyło się oficjalne przekazanie nowego obiektu.

W trzykondygnacyjnym budynku o powierzchni użytkowej 430 m2 zaprojektowano pomieszczenia dla funkcjonariuszy – dyżurkę bramowego, pomieszczenie monitorowego, szatnię dla funkcjonariuszy, salę odpraw oraz pomieszczenia socjalne. W budynku znajduje się też klimatyzowany punkt dowodzenia, wyposażony w nowoczesne urządzenia monitorujące, system przeciwpożarowy oraz kontrolę dostępu. Wdrożone systemy informatyczne znacząco zwiększą bezpieczeństwo jednostki.

- Reklama -

Nowy budynek wartowni znacznie poprawi również komfort oczekiwania na widzenie osób odwiedzających. Osoby te będą miały do dyspozycji poczekalnię z dostępem do węzła sanitarnego dostosowanego dla osób z niepełnosprawnościami oraz kilka klimatyzowanych pomieszczeń do widzeń. Ponadto przy sali widzeń zlokalizowany został punkt sprzedaży artykułów spożywczych.

Budynek wartowni wyposażony jest w windę osobową oraz szereg innych udogodnień ułatwiających poruszanie się po nim osobom z niepełnosprawnościami.

Architektura obiektu doskonale wpisuje się w otoczenie zlokalizowanych w najbliższym sąsiedztwie budynków Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej. Uzyskane funkcje użytkowe budynku wartowni wraz z jego nowoczesnym wyposażeniem poprawią natomiast warunki pełnienia służby przez funkcjonariuszy, stan bezpieczeństwa i higieny pracy, a także warunki oczekiwania dla osób odwiedzających.

Głównym wykonawcą prac budowlanych było Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego POMET Wronki.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe