- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Szamotuły. Miasto kupi maseczki i rozda je mieszkańcom!

Jak informuje Włodzimierz Kaczmarek – miasto podjęło decyzję o zakupie maseczek ochronnych, które zostaną za darmo przekazane mieszkańcom.

Pomysł włodarzowi Szamotuł podsunął dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury. Piotr Michalak zwrócił uwagę na inicjatywę władz Dusznik-Zdroju, które kupiły kilka tysięcy maseczek, by rozdać je mieszkańcom.

Podjąłem decyzję o zakupie i przekazaniu za darmo maseczek dla naszych mieszkańców. Maseczki będą produkowane i dostarczane do gminy sukcesywnie w miarę możliwości firmy produkcyjnej. Na początek zakupimy 5 tys. maseczek. – informuje Włodzimierz Kaczmarek.

- Reklama -

Reglamentacja, czyli sposób przydziału, będzie oparta na bazie deklaracji śmieciowych. Oznacza to, że dla danego adresu przekazane zostaną maseczki w ilości tylu sztuk, za ile osób przekazywany jest podatek. Maseczki będą wielokrotnego użytku, a wraz z nimi przekazane będą instrukcje użytkowania i dezynfekowania.

Informacje o terminach i miejscach, do których będą dostarczane maseczki znajdziemy w aplikacji ECOHARMONOGRAM, w internecie oraz w postaci audio, dzień przed dystrybucją.

W związku z tym proszę osoby zainteresowane o czujność i mobilność w dniu przekazywania. Maseczki rozprowadzać będą nasi pracownicy Spółki ZGK w sposób uniemożliwiający bezpośredni kontakt. W przypadku nieobecności mieszkańca, maseczki nie będą pozostawiane w płotach ani w skrzynkach pocztowych. – dodaje burmistrz Szamotuł.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe