- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Szamotuły miastem inteligentnym?

Pod koniec października Urząd Miast i Gminy Szamotuły złożył w Ministerstwie Rozwoju wniosek konkursowy: „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”.

Smart City to podniesienie jakości życia mieszkańców przez usprawnienie komunikacji miejskiej, inteligentne i nowatorskie zarządzanie miejscami parkingowymi i stałą analizę ruchu samochodowego. Na jej podstawie zostaną dostosowane trasy komunikacji publicznej. Poprawi się bezpieczeństwo ruchu samochodowego i pieszego – natężenie oświetlenia ulicznego będzie się dostosowywało do panujących w danym momencie warunków drogowych. Smart City to także zestaw działań proekologicznych.

W związku z tym, że program ma charakter innowacyjny Urząd do współpracy w jego realizacji zaprosił Fundację na rzecz rozwoju Politechniki Poznańskiej, Stowarzyszenie Metropolia Poznań i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dolina Samy.

- Reklama -

Całkowita wartość projektu to 1.827.903,00 zł. a dofinansowanie 1.337.490,00 zł. Realizację projektu zaplanowano na lata 2019 – 2021.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe