- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Szamotuły. Lokalne firmy jednoczą się, by pomóc medykom

Jaka pomoc jest teraz najbardziej potrzebna medykom walczącym na co dzień z koronawirusem? Przedsiębiorcy z Szamotuł sprawdzili i postanowili działać. Każdy z nich daje to, co ma najlepsze – własne usługi.

Z inicjatywy firmy motoryzacyjnej Mokar, należącej do sieci ProfiAuto, rusza akcja „Nad Samą, nie sami – Szamotuły z medykami”. Dzięki niej medycy z Szamotuł będą mogli skorzystać z usług lokalnych przedsiębiorców w korzystnych cenach lub za symboliczną opłatą.

- Reklama -

W przypadku Mokaru – jest to indywidualna obsługa dla medyków i przegląd samochodu za 1 zł, wraz z usługą „door to door” (odbiór samochodu sprzed domu i dostarczenie go tam po wykonanej usłudze). Do akcji dołączyła też firma gastronomiczna Niagara, w której przygotowany został specjalny, wyjątkowo korzystny cennik dań dla personelu medycznego.

– Chcieliśmy przede wszystkim wesprzeć nasze pielęgniarki, ratowników i lekarzy w tym trudnym dla nich okresie. Oni najbardziej potrzebują teraz pomocy. Jeśli dzięki nam będą mogli np. szybciej naprawić samochód, którym dojeżdżają codziennie do pracy, czy odpocząć zamiast przygotowywać sobie posiłek – będziemy bardzo szczęśliwi. Mamy również świadomość, że koronawirus wpływa na przedsiębiorców z wielu branż. Dlatego od początku pracowaliśmy nad pomysłem, który podkreśli też tę wspólnotę. Wierzymy, że wzajemne wsparcie i solidarność mają ogromną wartość – mówi Michał Karwacki, właściciel Mokaru.

Przed startem akcji przedstawiciele Mokaru i Niagary spotkali się m.in. z lokalnymi przedstawicielami związków zawodowych pielęgniarek i ratownictwa. Rozmawiali o ich aktualnej sytuacji i o tym, co może być najbardziej pomocne w codziennej walce. Inicjatywa powstała na bazie tych rozmów. Teraz organizatorzy zachęcają do jej nagłaśniania. Zależy im przede wszystkim na tym, by informacja dotarła do wszystkich pracowników medycznych w Szamotułach. Chcą też inspirować innych przedsiębiorców do zastanowienia się, jak oni mogliby pomóc.

– Warto zadać sobie proste pytania: jak mogę pomóc? Czy na co dzień medycy korzystają z moich usług? Co mogę im zaoferować, żeby ułatwić pracę lub codzienne funkcjonowanie? Wiele branż mierzy się teraz z problemami, a dobro wraca i takie akcje się do tego przyczyniają – uzupełnia Michał Karwacki.

Więcej informacji na temat akcji można uzyskać kontaktując się z przedstawicielami zaangażowanych w nią firm.

Źródłofot. MOKAR
  1. Bardzo dobra inicjatywa. Oby jak najwięcej firm się do niej przyłączyło. Oczywiście tych ,które mogą i chcą, z uwagi na kondycję finansową.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe