- Reklama -
spot_img
10.2 C
Szamotuły
środa, 22 września, 2021

Szamotuły. Kolejne rowerowe inwestycje na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Rowerzyści na brak atrakcji w gminie Szamotuły nie mogą narzekać. W tym roku powstały m.in. dwie nowe stacje rowerów miejskich, a jeszcze w tym miesiącu zakończone zostaną kolejne inwestycje.

Pomiędzy Kępą a Piaskowem powstała nowa ścieżka rowerowa. Trasa rozpoczyna się w Piaskowie, przy skrzyżowaniu z ulicą Leśną. W tym miejscu trwają ostatnie prace przy budowie parkingu typu Bike&Ride (wyposażonego w zadaszoną wiatę na rowery i stojaki rowerowe). Znajdzie się tu tablica informacyjna LED oraz tablica tyflograficzna. Ścieżka kończy się na ulicy Jarzębinowej w Kępie. W ramach prac powstało oświetlenie drogowe LED. Sama ścieżka jest już gotowa. Choć rowerzyści mają sporo uwag na temat nawierzchni z kostki brukowej, to Urząd zapewnia, że zastosowanie specjalnej kostki bezfazowej zapewni odpowiedni komfort podróży.

Prace wykonała firma GRAEB z Pniew, a ich koszt to ponad 1,6 mln złotych, z czego 1 148 553,99 zł to kwota dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- Reklama -

Drugą inwestycją jest realizowany właśnie projekt „Rowery – rozbudowa infrastruktury”, który wygrał w budżecie obywatelskim na 2019 rok. W ramach projektu wykonane zostaną dwie wiaty przystankowe wraz z ławkami i stołami. Montaż wiat już się rozpoczął, jedna znajduje się przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym na ulicy Felińskiego, a druga przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Na początku grudnia przy stacjach rowerów miejskich zamontowane zostaną stacjonarne stacje naprawy rowerów, wyposażone w pompkę oraz podstawowy zestaw kluczy.

Wiata przy zbiegu ulic Długiej i Powstańców Wielkopolskich (fot. Łukasz Mikołajczak)

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -