- Reklama -
-1.6 C
Szamotuły
piątek, 3 lutego, 2023

Szamotuły. Kładka przy ulicy Zamkowej jednak nie powstanie?

Wszystko wskazuje na to, że pomysł budowy kadki przy ulicy Zamkowej w Szamotułach zostanie porzucony.

Przetarg na budowę kładki przy ulicy Zamkowej wystartował na początku listopada. Dodatkowa przeprawa przez Samę miała poprawić bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców. Inwestycja zakładała budowę stalowej kładki z drewnianym pomostem dla pieszych, budowę skarpy, wykonanie nawierzchni chodnika z kostki betonowej oraz roboty towarzyszące, tj. umocnienie skarpy rzeki, wycinka krzewów, montaż balustrad i oznakowania.

Urząd Miasta i Gminy zamierzał przeznaczyć na realizację inwestycji 340 tys. zł. Niestety, najtańsza oferta, która wpłynęła przetargu, opiewa na kwotę 1.199.722,90 zł, więc przetarg zostanie unieważniony. Taka kwota jest poza zasięgiem inwestora, więc kładka w najbliższym czasie zapewne nie powstanie.

- Reklama -

Wydaje się, że jedynym sensownym rozwiązaniem byłaby kompleksowa modernizacja drogi przez zarządcę – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Wówczas wzdłuż całej drogi mógłby powstać chodnik, który w znacznym stopniu rozwiązałby kwestię bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu.

  1. Brawo co za wspaniałe pomysły naszych urzedasow. Drzewa wycięte bez potrzeby, a kładki nie będzie – kolejna błędna decyzja!!! To teraz trzeba te drzewa spowrotem poskładać i wsadzić na miejsce zgodnie z logiką szamotulskiej władzy👍

  2. Przeciez jest bezpiecznie tylko mieszkańcom TBS nie chce się ruszyć 4 liter i przejść 2razy przez ulicę!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe