- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Szamotuły. Kierowca ciężarówki wjechał na przejazd kolejowy pomimo zamykających się rogatek [NAGRANIE]

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na początku grudnia na przejeździe kolejowo-drogowym na al. 1 Maja w Szamotułach.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce 4 grudnia, ale dopiero wczoraj, ku przestrodze, PKP PLK opublikowało nagranie z kamer umieszczonych na przejeździe.

- Reklama -

-Kierowca ciężarówki zignorował czerwone światło i mimo bezwzględnego zakazu wjechał na przejazd kolejowo-drogowy na ul. 1 Maja w Szamotułach (linia Poznań – Szczecin) przy opadających rogatkach, uszkadzając jedną z zapór. Ryzykowne zachowanie naraziło jego życie i zdrowie. Spowodowało także realne zagrożenie dla osób podróżujących pociągiem. Uszkodzona w wyniku zdarzenia rogatka została naprawiona po ok. 2 godz. Sprawca zdarzenia z 4 grudnia został ukarany przez policję mandatem – informuje PKP PLK.

PKP informuje, że urządzenia na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. 1 Maja w Szamotułach, sygnalizacja i rogatki, są uruchamiane automatycznie przez zbliżający się pociąg. Niezależnie od kategorii przejazdu kierowcy zbliżając się do skrzyżowania z torami za każdym razem muszą zachować szczególną ostrożność – należy upewnić się, że nie zbliża się pociąg. Czerwone światło absolutnie zakazuje wjazdu na przejazd. Przestrzeganie przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności przy przejazdach kolejowo-drogowych zapewnia bezpieczne pokonanie torów.

-Widoczne na nagraniu z monitoringu lekkomyślne zachowanie to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń na torach. 99% wypadków wynika z nieodpowiedzialności kierowców. Szczególnie dziwią niewłaściwe zachowania kierowców zawodowych, którzy ignorują przepisy i bezpieczeństwo. Tylko w grudniu podobne zdarzenia miały miejsce w Kielcach (14 grudnia) i Wejherowie (1 grudnia), gdzie prowadzone przez nieostrożnych kierowców samochody ciężarowe zerwały sieć trakcyjną, powodując zmiany w ruchu pociągów – informuje PKP PLK.

Źródłofot. PKP PLK
  1. Co tu chcecie pokazać – komentarze wycinacie, bo już tu był komentarz – kretyński przejazd zamykany be powodu 15 minut przed pociągiem, to co chcecie od kierowcy ?

    • Na wiedo wyraźnie można zobaczyć godzinę momentu, w którym to się działo. Gdyby Pan zwrócił uwagę, zauważyłby Pan, że od zamknięcia przejazdu do przejazdu pociągu minęły 4 minuty. Co i tak jest opóźnione z powodu wolniejszej prędkości pociagu, spowodowanej właśnie tą usterką rogatek.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe