- Reklama -
6.4 C
Szamotuły
wtorek, 20 lutego, 2024

Szamotuły. Jutro otwarcie pozostałej części Rynku

Jutro nastąpi długo wyczekiwany przez mieszkańców moment – otwarta zostanie pozostała cześć Rynku.

Trwająca od kilkunastu miesięcy rewitalizacja centrum Szamotuł dobiegła końca. Jak poinformował Urząd Miasta i Gminy, otwarcie Rynku dla ruchu pieszego i kołowego nastąpi w czwartek, 24 listopada. Na wyremontowanej części znalazły się m.in. miejsca parkingowe, plac zegarowy, miejsce na ogródki gastronomiczne, fontanna, pojawią się tutaj również dwa pomniki – św. Jana Nepomucena oraz pary szamotulskiej.

- Reklama -

Na całym Rynku obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. W jego obrębie wyznaczono strefę zamieszkania, w związku z czym nie ma przejść dla pieszych – mają oni pierwszeństwo przed pojazdami. Kierowców obowiązuje zasada prawej ręki.

Przypomnijmy, że za rewitalizację płyty Rynku odpowiada firma Ciepłownik Ekoinwestycje Sp. z o.o. Sp.k. z Plewisk. Koszt zadania to około 9 mln złotych, z czego 85% sfinansowano ze środków Unii Europejskiej.

  1. Brawo. Rynek wygląda wspaniale i jest bardzo funkcjonalny, a wiosną jak się zazielenią wszystkie drzewa i krzewy będzie pięknie.
    Natomiast wszystkim malkontentom twierdzącym, że to betonoza przypominam, iż to jest Rynek, a nie park !!!

  2. Rynek może ładny ,ale przejścia dla pieszych powinny być w tych miejscach co były. Inaczej kwestia czasu aż dojdzie to potrącenia kogoś. Ludzie chodzą po nim jak po polu zero uwagi czy jedzie auto czy nie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe