- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Szamotuły. Dofinansowania dla samorządów uczniowskich przyznane

Rok 2020 to czas pierwszej edycji konkursu „Fundusz Samorządów Uczniowskich”. W sierpniu ubiegłego roku burmistrz Włodzimierz Kaczmarek wydając odpowiednie zarządzenie ogłosił konkurs adresowany do samorządów uczniowskich szamotulskich szkół podstawowych.

W ramach konkursu uczniowie mogli ubiegać się o dofinansowanie swoich autorskich pomysłów na realizację różnych przedsięwzięć, na które do tej pory zwykle zwyczajnie brakowało pieniędzy. Maksymalna kwota, którą gmina mogła wesprzeć zgłoszony pomysł tez nie była mała, bo wynosiła do 1000 zł. Idea konkursowa spotkała się ze sporym zainteresowaniem – odpowiednie wnioski w wyznaczonym terminie do 15 stycznia złożyło wszystkie osiem uczniowskich samorządów.

W połowie lutego powołana przez burmistrza Kaczmarka Komisja Konkursowa (Anna Sobol, Gabriela Konieczna, Damian Dubiel i Maciej Adamski) przystąpiła do oceny złożonych wniosków. Wszystkie pomysły okazały się godne wsparcia, jednak jakość złożonych aplikacji była różna. Komisja przyjęła jednak stanowisko, że jest to pierwsza edycja konkursu i margines tolerancji na ewentualne nieścisłości musi być nieco szerszy. Uznano, że każdy złożony wniosek otrzyma w pierwszej edycji konkursu pełne dofinansowanie. Poniżej publikujemy wykaz szkół i uczniowskich pomysłów, które zostaną do zrealizowane do 30 maja tego roku.

ŹródłoUMiG

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe