- Reklama -
2.4 C
Szamotuły
czwartek, 1 grudnia, 2022

Szamotuły. Deszczówką podleją boisko Sparty

Kilka dni temu na terenie Centrum Sportu zakończyły się prace związane z  instalacją systemu zatrzymywania wody deszczowej i wykorzystywania jej do celów gospodarczych. 

Odzyskana woda zostanie wykorzystana do nawadniania boiska Sparty Szamotuły. Realizacja inwestycji była podyktowana względami ekonomicznymi i ekologicznymi – podlewanie boiska wodą z sieci to spore koszty, nowoczesna instalacja pozwoli je znacznie zredukować.

-Projektanci systemu zasilania  wodą opadową boiska głównego Sparty Szamotuły skupili się na finansowej stronie zagadnienia. Woda z sieci nie jest tania, a wsparcie systemu przez wodę opadową da bardzo konkretne korzyści. Obok boiska jest hala „Wacław”, charakteryzująca się nie tylko imponującym wyposażeniem i możliwościami (szczególnie po niedawnym remoncie). Hala ma także największy dach z obiektów, których właścicielem jest samorząd gminny. A im większy dach tym wody opadowej więcej! – informuje UMiG.

- Reklama -

Projekt „Retencjonowanie i wykorzystywanie wód opadowych do nawadniania boiska sportowego ” był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Deszczówka”. Głównym elementem systemu zasilania jest zbiornik do magazynowania deszczówki o pojemności 30 m3. Uzupełniają go pompy i rury łączące halę ze zbiornikiem i „wpięcie się” do istniejącej już instalacji nawadniającej.

Wartość całkowita zadania to 79 790,10 złotych, dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego wyniosła 50 000 złotych. Miasta i Gminy Szamotuły dołożyła 29 790,10 złotych.

Główny element systemu – ogromny zbiornik na deszczówkę o pojemności 30 m3.
Źródłofot. UMiG

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe