- Reklama -
23.1 C
Szamotuły
wtorek, 3 października, 2023

Szamotuły. Centrum Sportu i Hotel Maraton pomagają uchodźcom z Ukrainy [FOTO]

Centrum Sportu Szamotuły aktywnie pomaga Ukraińcom, którzy uciekając przed wojną, trafili do Szamotuł.

Hostel Wacław jest niedostępny dla klientów zewnętrznych do odwołania. Od dziś wszystkie 40 miejsc jest zajętych przez uciekinierów z Ukrainy. Uchodźcy trafiający do Szamotuły – patrząc przez pryzmat innych miejsc w Polsce – znajdują się w komfortowych warunkach. Do dyspozycji oddaliśmy czteroosobowe pokoje z łazienkami, w których mają pełną intymność – informuje Centrum Sportu.

Nową funkcję zyskała sala konferencyjna – obecnie znajduje się tam kuchnia oraz miejsce spotkań dla mieszkańców obiektu. Centrum Sportu zapewniło również lodówki do przechowywania żywności oraz przygotowało pralnię wraz z pralką i suszarką. Ukraińcy mogą liczyć również na wyżywienie – pełnowartościowe trzy posiłki dziennie serwowane są w salach Hotelu Maraton

- Reklama -

Dzięki wsparciu mieszkańców oraz wcześniejszych zbiórek na każdego z przybywających czekał pakiet wody, posiłków, słodyczy oraz zabawek dla dzieci. W razie potrzeb ciągle uzupełniamy także potrzeby z własnych zasobów. Osoby trafiające do naszego hostelu są testowane pod kątem COVID19, aby zapewnić bezpieczeństwo im oraz naszym klientom – dodaje Centrum Sportu.

  1. Ponoć mamy trochę bezdomnych Polaków, kiedy Ich przyjmą? Raptem jesteśmy tak bogaci żeby pomagać tym co zwiali ze swojego kraju. Z tego co wiem 70 % Ukrainy jest bezpieczna. Co Oni u nas szukają , socjalu?

  2. Jeżeli ktoś chce fajny hotel, który jest ekologiczny to polecam hotel Bulwar, byłem ostatnio na kilka dni i było świetnie, nie dość że można odpocząć to jeszcze robić spotkania służbowe z pracownikami, są na to przeznaczone specjalne sale, aa no i polecam bufecik pierwsza klasa 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe