- Reklama -
-0.8 C
Szamotuły
piątek, 2 grudnia, 2022

Szamotuły. 71-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Policjanci szamotulskiej drogówki pracowali wczoraj na miejscu dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. W jednym przypadku samochód uderzył w drzewo, w drugim natomiast doszło do potrącenia pieszej. Policjanci przypominają o zachowaniu środków ostrożności podczas poruszania się po drogach.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 10.35 na drodze nr K 92 w Bytyniu. Okazało się, iż samochód marki Iveco uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem jechały trzy osoby: 22-letni mieszkaniec gminy Kwilcz, 39-letni obywatel Ukrainy oraz 27-letni obywatel Ukrainy. Wszystkie osoby, z miejsca zdarzenia zostały przetransportowane do szpitala. Obrażenia jednego z pasażerów zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Na miejscu, policjanci sporządzili niezbędną dokumentację, ustalili świadków wypadku oraz ustalili wstępnie jego przebieg. Prawdopodobną przyczyną tego nieszczęśliwego zajścia mogło być zaśnięcie 22-letniego kierującego. Mężczyzna był trzeźwy. W sprawie toczyć się będzie postępowanie, które szczegółowo ustali przyczyny i okoliczności zajścia.

- Reklama -

Niebezpieczne było też zdarzenie drogowe, do którego doszło około godziny 11.50 na ulicy Dworcowej w Szamotułach. Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynika, iż doszło tam do potrącenia 71-letniej mieszkanki Szamotuł, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Samochodem marki Ford, który brał udział w zdarzeniu kierowała 69-letnia mieszkanka Ostroroga. 71-latka trafiła do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestniczek zdarzenia – obydwie kobiety były trzeźwe. Na miejscu Funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację. Jeśli okaże się, iż piesza doznała poważnych obrażeń- sprawa zostanie zakwalifikowana jako wypadek drogowy, w przeciwnym razie będzie mogła zakończyć się mandatem karnym jako kolizja.

Źródłopolicja.pl
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe