- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Szamotuły. 5 kilometrów zamiast 50: miasto otworzyło lokalne drogi dla ciężarówek

Trwająca obecnie przebudowa przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy B. Chrobrego mocno utrudniła życie kierowcom, zwłaszcza tym, którzy prowadzą większe pojazdy.

Do czwartku kierowcy ciężarówek powyżej 20 ton, chcący dostać się z ul. B. Chrobrego na drugą stronę torów, musieli przejechać ponad 50 kilometrów! Z pomocą ruszyła Gmina Szamotuły, otwierając lokalne drogi dla ciężarówek.

Tymczasowo zniesiono ograniczenia na odcinku od Piaskowa do ronda na ul. Gąsawskiej, następnie podróż możliwa jest aleją Niepodległości, aż do ulicy Jana Pawła II.

- Reklama -

Remont przejazdu na ul. B. Chrobrego ma się zakończyć do 24 września, ale to nie koniec utrudnień – prace muszą zostać przeprowadzone jeszcze na przejazdach w Kępie i na ul. Wojska Polskiego w Szamotułach.

Obecnie ciężarówki powyżej 20 ton mogą „legalnie” objechać zamknięty przejazd kolejowy lokalnymi drogami. (OpenStreetMap).
Ograniczenia zniesiono w nocy z czwartku na piątek.
  1. Masakra. Beznadziejna współpraca lokalnych władz z wykonawcami inwestycji. Dziura na dziurze, górka na górce na tych pseudobjazdach. Korki to rozumiem normalna rzecz ale czy po wykonaniu tej inwestycji będziemy musieli naprawiać zawieszenia? Co za nieudacznicy pracują w naszych urzędach,że nie zadbali o właściwe objazdy??? Jedno wielkie nieudacznictwo albo nieudolność urzędników odpowiedzialnych za inwestycje. Zwolnić tych ważniaków i tyle!!!

  2. To jest jakaś kpina objazd lokalnymi drogami.Jestem ciekaw czy pan Burmistrz gdyby mieszkał przy Al.Niepodległości,Gąsawska,Lipowa zgodził by się na obiazd tymi też ulicami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe