- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Szamotulski szpital walczy z COVID-19. „Na razie się trzymamy”

Wzrost zakażeń w powiecie szamotulskim doprowadził do bardzo trudnej sytuacji w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach. Szpital funkcjonuje przy niepełnej załodze. Czy konieczne będzie dalsze ograniczenie działalności placówki?

Obecnie zajętych jest większość łóżek covidowych. –Na dziś, 30.10.2020 zajęte jest 35 łóżek dla osób zakażonych SARS-CoV 2. 3 osoby wymagają użycia urządzeń wspomagających oddychanie. Personel Oddziału pracuje bez wytchnienia, aby pomimo ograniczonych zasobów zapewnić Pacjentom najlepszą możliwą opiekę – informuje Michał Wasielewski, rzecznik szpitala. Według ostatnich danych przekazanych przez szpital, w placówce było w sumie 40 łóżek dla pacjentów z koronawirusem.

- Reklama -

Koronawirus nie omija też personelu. Na kwarantannie i w izolacji przebywa kilkoro pracowników. W wyniku badań przesiewowych dodatni wynik pojawił się u jednej osoby z Oddziału Wewnętrznego, która nie wykazywała objawów zakażenia. Procedury bezpieczeństwa działają prawidłowo. Osoby mogące mieć kontakt z osobą zakażoną zostały skierowane do izolacji i zostaną poddane badaniom.

Czy możemy spodziewać się dalszych ograniczeń w działaniu SP ZOZ? -Szpital funkcjonuje przy niepełnej załodze. Być może nastąpi konieczność ograniczenia niektórych zakresów działalności. Będzie to zależało od rozwoju sytuacji, liczby posiadanego personelu itp. Na razie się trzymamy – informuje Michał Wasielewski.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe