Szamotulska wieża ciśnień od środka [zdjęcia]

Stan wieży w 2017 roku (fot. Łukasz Mikołajczak)

Pomysłów na rewitalizację wieży ciśnień było już kilka. Na razie na większe remonty nie ma jednak pieniędzy, a degradacja wizytówki Szamotuł ciągle postępuje. Dzięki uprzejmości pana Jana Kulczaka prezentujemy zdjęcia wnętrza budynku.

Jan Kulczak zaniepokojony jest obecnym stanem należącej do ZGK wieży. Jak przyznaje, z szamotulskimi wodociągami jest bardzo związany – urodził się na ich terenie, w willi służbowej dziadka, wieloletniego kierownika zakładu.

Pan Jan proponuje, by obiekt zaadaptowano na muzeum szamotulskich wodociągów i kanalizacji. O ile mi wiadomo obecny kierownik Wodociągów p. Leszek godnie zastępuje mojego Dziadka i żyje wodociągami. Wiem, że zatroskany jest tragicznym stanem wieży ciśnień i chciałby coś z tym fantem zrobić, lecz sam bez pomocy Miasta i wsparcia Rajców, a także ewentualnej pomocy obecnych i dawnych Szamotulan nic nie wskóra. Widziałem gromadzone przez niego stare przedmioty wodociągowe, które mogły by być zaczątkiem muzeum szamotulskich wodociągów i kanalizacji – może w niskich partiach wieży?

Jak zdobyć fundusze na wprowadzenie pomysłu w życie? Jan Kulczak proponuje skorzystanie z funduszy unijnych, można również utworzyć tzw. zrzutkę, w której zainteresowani mieszkańcy mogliby wesprzeć inwestora.

Zdjęcia wnętrza przedstawiają stan wieży w 2015 roku.

Stare przedmioty wodociągowe, które mogłyby być zaczątkiem muzeum.

Zostaw komentarz