- Reklama -
2.1 C
Szamotuły
wtorek, 29 listopada, 2022

Szamotulska policja prowadzi działania „NURD”. 7 mandatów w pierwszym dniu

Wczoraj funkcjonariusze szamotulskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych pn. „NURD”.

Za nami pierwszy dzień kolejnej edycji działań kierowanych na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego pn. „NURD”. Okres jesienno-zimowy to szybko zapadający zmrok i zmienne warunki pogodowe, które niestety nie wpływają korzystnie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

- Reklama -

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, niezależnie czy poruszają się w terenie zabudowanym, czy poza nim, muszą zachować szczególną uwagę. W starciu z jakimkolwiek pojazdem mechanicznym ich szanse na przeżycie są niewielkie. Dlatego właśnie Policja cyklicznie prowadzi działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Podczas działań policjanci zwracali uwagę na wzajemne relacje pomiędzy pieszymi, rowerzystami i kierującymi pojazdami.

Podczas wczorajszych działań, w związku z akcją policjanci wylegitymowali 16 osób (z czego 5 osób, to kierujący pojazdami). W związku z popełnionymi wykroczeniami funkcjonariusze nałożyli 7 mandatów karnych (z czego 4 były nałożone na pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, pozostałe były nałożone na kierujących pojazdami).

Policja apeluje do pieszych oraz do kierujących pojazdami, aby nawzajem szanowali się na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego może mieć wpływ na bezpieczeństwo.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe