- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Szamotulscy policjanci ostrzegają przed włamywaczami. Kilka dni temu splądrowano dom w Ostrorogu

W naszym regionie dochodzi do coraz większej liczby włamań do domów i mieszkań. W związku z tym, policja wystosowała apel do mieszkańców.

Drodzy mieszkańcy przestrzegamy, aby zachować czujność, z uwagi na pojawiające się włamania do domów i mieszkań – czytamy na profilu KPP Szamotuły.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w Ostrorogu przy ul. Jaworowej. Do zdarzenia doszło w dniu 12 stycznia pomiędzy godz. 17.50 a 21.
Nieznani sprawcy, wykorzystując chwilową nieobecność właścicieli, weszli do domu wyważając okno znajdujące się na tyłach budynku. Złodzieje splądrowali dom i ukradli biżuterię oraz pieniądze – informuje asp. Sandra Chuda.

- Reklama -

Dlatego funkcjonariusze apelują do mieszkańców o czujność! Warto zwrócić uwagę na to, czy w okolicy naszego miejsca zamieszkania nie „kręci się” ktoś nieznajomy. Przy okazji rzućmy też okiem, czy ktoś podejrzany nie obserwuje domu sąsiada. W przypadku zauważenia podejrzanie zachowujących się osób, należy natychmiast powiadomić policję. Szybka reakcja może znacznie pomóc w zapobieżeniu włamania lub w ujęciu sprawcy przestępstwa.

Pamiętajcie też o dobrym zabezpieczeniu swoich domów i mieszkań. Miejsce zamieszkania zawsze należy zakluczyć, a kluczy nie należy przechowywać w skrytkach typu doniczka na kwiaty czy pod wycieraczką… Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zabranie ich ze sobą. Dobrym zabezpieczeniem może też okazać się system alarmowy.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe