- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Szamotulscy kryminalni zlikwidowali dwie dziuple samochodowe

Szamotulscy kryminalni zlikwidowali dwa punkty, w których przechowywane były skradzione pojazdy oraz części samochodowe z rozmontowanych aut. W wyniku realizacji sprawy kradzieży z włamaniem z Szamotuł, policjanci zatrzymali małżeństwo podejrzane m. in. kradzież hondy accord. Funkcjonariusze zatrzymali również cztery osoby podejrzane o paserstwo. Dwóch z nich, w chwili zatrzymania, demontowało pojazd. W trakcie przeszukań odnaleziono również inne pojazdy, które pochodziły z kradzieży.

Cała sprawa zaczęła się od zgłoszenia o kradzieży z włamaniem, do której doszło w jednym z szamotulskich hoteli. Na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, iż nieznani sprawcy włamali się do hotelu i dokonali kradzieży telewizora, kluczyków od pojazdu marki Honda Accord oraz uszkodzili kasę fiskalną. Przy pomocy skradzionych kluczyków, złodzieje ukradli również niniejszy samochód.

Kryminalni pracujący nad sprawą, przeanalizowali wszelkie tropy i ustalili podejrzanych o dokonanie włamania. Było to małżeństwo bez stałego miejsca zamieszkania. Na podstawie działań operacyjnych, policjanci ustalili jednak, gdzie przebywali. Para została zatrzymana na terenie Wronek w dniu 22 lutego br.  

- Reklama -

26-latek oraz 30-latka trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. To jednak nie był koniec sprawy. Analizując zebrane materiały, policjanci ustalili gdzie może znajdować się skradziony pojazd. Wytypowali miejsce znajdujące się na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego i tam też udali się na przeszukanie.

W otwartej szopie, kryminalni zastali dwóch mieszkańców gminy Krzyż Wielkopolski, którzy zostali zaskoczeni na cięciu pojazdu szlifierkami. Okazało się, iż była to skradziona w Szamotułach honda accord.  Na miejscu policjanci odnaleźli też skradziony w Szamotułach telewizor. Na terenie posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli też m. in. części od innego pojazdu, zintegrowany sprzęt elektroniczny służący do diagnostyki pojazdów. Zarówno dwaj mężczyźni, jak i właściciel „dziupli” zostali zatrzymani.

Nie było to jedyne miejsce, w którym przechowywane były skradzione pojazdy. W kolejnych dniach, na terenie gminy Krzyż Wielkopolski, szamotulscy kryminalni natrafili na kolejną dziuplę, która znajdowała się w miejscu zamieszkania jednego z powyższych zatrzymanych. Tam policjanci zabezpieczyli elementy Volgswagena T5, karoserię od pojazdu mercedes, samochód marki BMW  dwa motocykle oraz przyczepkę służącą do transportu łodzi. Część zabezpieczonych  pojazdów oraz elementów posiadała zatarte numery identyfikacyjne, zostały więc zabezpieczone do badań mechanoskopijnych. Pozostała część pojazdów została skradziona m.in. na terenie Niemiec. Na miejscu przestępstwa, szamotulscy kryminalni prowadzili oględziny wspólnie z biegłymi z zakresu mechanoskopii z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 

W pracy nad sprawą pomogli również funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krzyżu Wielkopolskim, którzy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o transport pojazdów z terenu Niemiec do Polski.

Sprawa jest rozwojowa. Na tą chwilę, małżeństwo zatrzymane na terenie Wronek usłyszało zarzuty kradzieży hondy acord w Szmaotułach oraz włamania. Pozostałe cztery osoby usłyszały zarzuty paserstwa.

Za przestępstwo paserstwa polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia. Za kradzież z włamaniem do 10 lat więzienia.

Postepowanie w niniejszej sprawie jest w toku. Prowadzą je policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe