- Reklama -
23.5 C
Szamotuły
sobota, 25 maja, 2024
Reklama

Szamotulanka okradła swojego znajomego!

Do pięciu lat więzienia grozi mieszkance Szamotuł, która jest podejrzewana o kradzież blisko 12 tysięcy złotych. 42-latka miała okraść znajomego w jego mieszkaniu gdy poszkodowany zasnął. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

W dniu 10 lipca br. policjanci otrzymali zawiadomienie o kradzieży blisko 12 tysięcy złotych. Poszkodowany zgłosił, iż 9 lipca br. jego znajoma- mieszkanka Szamotuł – zabrała mu z mieszkania sporą sumę pieniędzy. Z zawiadomienia wynikało, iż kobieta była u niego w odwiedzinach, wykorzystała to, iż zasnął i zabrała oszczędności poszkodowanego. Policjanci ustalili, iż kobieta mogła podejrzewać, gdzie mężczyzna trzyma pieniądze. W obecności podejrzewanej mężczyzna wyjął sporą sumę, aby dać jej 50 zł, gdyż prosiła go o pomoc finansową.

- Reklama -

Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 42-latki. Nie zastali jej jednak w domu. Po przeprowadzonym przeszukaniu okazało się, iż kobieta nie miała w nim skradzionej sumy. Funkcjonariusze przesłuchali osoby mogące posiadać informacje w niniejszej sprawie.

Kryminalni ustalili gdzie przebywa kobieta i razem z dzielnicowymi zatrzymali ją jeszcze tego samego dnia, w którym otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Gdy 42-latka była już zatrzymana, do komendy stawił się poszkodowany, który poinformował funkcjonariuszy, iż matka podejrzewanej znalazła w swoim domu pieniądze, które zostały mu skradzione. Mężczyzna odzyskał ponad 8 tysięcy złotych.

Wczoraj 42- latka została przesłuchana. Usłyszała zarzut kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe