- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie szamotulskim

Obecnie w powiecie szamotulskim mamy 7 osób zakażonych koronawirusem – informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szamotułach.

W związku z rozbieżnością danych publikowanych na stronie Starostwa Powiatowego i Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, wyjaśniamy, że obecnie kolejność publikacji, ze względu na zalecenia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, jest następująca: Ministerstwo Zdrowia -> Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu -> Starostwo Powiatowe.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szamotułach informuje, że na dzień 20.08.2020 na terenie powiatu szamotulskiego znajdują się następujące aktywne przypadki zakażenia SARS-CoV-2:

- Reklama -
  1. Młody mężczyzna, mieszkaniec Poznania, który odbywa kwarantannę w powiecie szamotulskim. Bez objawów, powtórny wymaz zostanie pobrany w najbliższych dniach.
  2. Mężczyzna w wieku 71 lat, odbywa kwarantannę w Izolatorium Hotel IKAR.
  3. Mężczyzna w wieku 57 lat – izolacja domowa.
  4. Mężczyzna w wieku 23 lat – izolacja domowa.
  5. Kobieta w wieku 21 lat – izolacja domowa.
  6. Dziecko, chłopiec. Izolacja domowa z w/w kobietą – jest to jedna rodzina.
  7. Mężczyzna lat 90 – izolacja domowa.

Wszystkie osoby miały wcześniejszy kontakt z zakażonymi. W powiecie szamotulskim nie stwierdzono ogniska zachorowań.

Sytuacja w firmie Amica

W związku z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 u pracownika działu logistyki firmy Amica, spółka zleciła wykonanie testów wśród pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonym. Testy wykonane na zlecenie firmy Amica dały wyniki negatywne. Jednak, jak informuje PSSE, aby testy były wiarygodne, należy je wykonać najwcześniej po 7 dobie od ostatniego dnia kontaktu z osobą zarażoną. Pracownicy firmy mieli ostatni kontakt z zakażonym mężczyzną 14 sierpnia, czyli wymaz pobrany zostanie od nich dopiero w dniu jutrzejszym i dopiero wyniki tych testów zobrazują sytuację we wronieckiej fabryce. Wyniki testów przeprowadzonych przez prywatną firmę, nie zwalniają pracowników z kwarantanny.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe