- Reklama -
-1.3 C
Szamotuły
sobota, 28 stycznia, 2023

Sukces najmłodszych z Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”

Po niedawnym sukcesie podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej, gdzie Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” otrzymał nagrodę „za wierną prezentację fragmentu obrzędu weselnego swojego regionu”, przyszedł czas na sukces dzieci.

W niedzielę 10 września najstarsza grupa dziecięca reprezentowała zespół na Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym w Dziekanowicach. Przegląd miał formę konkursu, w którym „Szamotuły” zaprezentowały nasz rodzimy folklor. Tam wytańczyły równorzędnie z zespołem z Bukówca Górnego 1. miejsce w kategorii zespoły dziecięce. Poza konkursem „Szamotuły” zainscenizowały radośnie tańce i zabawy ludowe z Lubuskiego. Jury w składzie: Kazimierz Budzik (muzyk, regionalista), Jan Pałka (etnograf), Leszek Rembowski (choreograf) i Sławomir Pawliński (choreograf i regionalista), oceniało prezentacje w kilku kategoriach. W sumie wystąpiło 13 zespołów taneczno-obrzędowych z całej Wielkopolski, zespoły śpiewacze, kapele i soliści (łącznie ponad 600 wykonawców). Założeniem przeglądu była ocena jakości wykonawców, zgodności z tradycją i popularyzacja autentycznej kultury ludowej. Organizatorem przeglądu była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Przegląd odbył się na terenie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach.

- Reklama -

Przypominamy, że nabór do zespołu odbędzie się w piątek 15 września o godz. 18 w Szamotulskim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy dzieci od lat 6, młodzież i dorosłych. Skorzystaj z szansy! Czekają sceny całego świata!

SzOK

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe