- Reklama -
16.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Strażacy z Przecławia zapraszają na zbiórkę krwi

Stowarzyszenie „Strażacki Klub Krwiodawców OSP Przecław” zachęca do wzięcia udziału w zbiórce krwi.

Krew będzie można oddać 30 sierpnia w godz. 9:00 – 14:00 w świetlicy wiejskiej w Żydowie. Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy. Organizatorzy przypominają o konieczności zabrania dowodu osobistego.

RCKiK w Poznaniu o zasadach oddawania krwi w czasie pandemii.

- Reklama -
  • Do oddania krwi mogą zgłaszać się wyłącznie ZDROWE OSOBY (bez jakichkolwiek objawów infekcji m.in.: gorączka, kaszel katar – w tym alergiczny, duszność, biegunka, wymioty), które w ostatnich 14 dniach nie miały kontaktu z osoba zakażoną wirusem lub objęta kwaratanną/nadzorem epidemiologicznym!
  • W przypadku powrotu zza granicy prosimy o sprawdzenie listę krajów, po powrocie z których obowiązuje karencja w oddawaniu krwi – aktualna lista.
  • Informujemy, że RCKiK nie wykonuje u dawców badań w kierunku wykrycia koronawirusa (SARS-CoV-2), który wywołuje chorobę COVID-19. Osobom mającym podejrzenie zakażenia koronowirusem nie wolno wchodzić na teren RCKiK, Oddziału Terenowego ani zgłaszać się do oddania krwi na wyjazdowej akcji.
  • Ze względu na aktualną sytuacje epidemiologiczną prosimy o przychodzenie do Centrum, Oddziału Terenowego lub akcję wyjazdową bez osób towarzyszących.
  • Każdy dawca i potencjalny kandydat na dawcę zostanie poddany wstępnej kwalifikacji, w RCKiK w Poznaniu przy ul.Marcelińskiej odbywa się ona w stanowisku przed budynkiem Centrum.
  • do odwołania prosimy o kontakt wyłącznie drogą mailową w sprawie wystawienia zaświadczeń do Urzędu Skarbowego – Rejestracja – tel: 61 886 33 54, [email protected] 
  • Centrum (siedziba główna w Poznaniu ul.Marcelińska 44) oraz Oddziały Terenowe pracują zgodnie ze swoimi harmonogramami pracy)
  • Wznowione zostały akcje wyjazdowe – plan mobilnych akcji poboru krwi
  • Przypominamy, że na terenie Centrum, Oddziałów Terenowych i w miejscach mobilnych akcji poboru krwi obowiązuje zasłanianie nosa i ust!

Na Facebooku utworzono specjalne wydarzenie: https://www.facebook.com/events/670754983648342

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe