- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Strażacy z powiatu szamotulskiego pomagają usuwać skutki nawałnicy w Poznaniu

Dzisiaj nad powiatem poznańskim przeszła ogromna nawałnica.

Jak opisują poznańskie media, do tej pory straż pożarna interweniowała około 1500 razy, głównie przy zalaniach, podtopieniach oraz połamanych konarach drzew. Zapadł się również dach nowej hali sportowej na osiedlu Pod Lipami. Zalana została hala odlotów na Ławicy. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Wiele ulic jest w tej chwili nieprzejezdnych.

- Reklama -

Ilość interwencji zmusiła dyżurnych do dysponowania jednostek spoza powiatu poznańskiego. Na pomoc ruszyli także druhowie z naszego powiatu: PSP Szamotuły, OSP Wronki, OSP Słopanowo, OSP Przecław, OSP Ostroróg i OSP Baborowo.

-Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowywaniu wody z różnych obiektów, między innymi z zalanego szpitala w Poznaniu, Zakładu Karnego w Koziegłowach oraz piwnic, budynków, garaży na terenie powiatu poznańskiego. W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (35 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Plutonu Szamotuły – informuje PSP Szamotuły.

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe