- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Strażacy z Bytynia przywitali nowy wóz

Nowy wóz strażacki rozpoczął służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytyniu. Zakup został częściowo zrealizowany dzięki internetowej zbiórce.

20 sierpnia w Bytyniu odbyło się uroczyste przekazanie oraz poświęcenie samochodu bojowego marki Jelcz GCBA. Na uroczystości obecny był m.in. wójt Zenon Gałka.

Do tej pory strażacy z Bytynia dysponowali średnim wozem strażackim (GBArt), który miał mały, 1300 litrowy zbiornik na wodę. Wóz przystosowany był głównie do zadań technicznych, wypadków i wichur. Niemożliwe było jednak podejmowanie większych działań ratowniczo-gaśniczych, które w sezonie letnim są bardzo częste.

- Reklama -

Konieczny stał się więc zakup kolejnego wozu, który dysponowałby większym, 5000 litrowym zbiornikiem na wodę. W celu pozyskania środków na zakup sprzętu, utworzono internetową zbiórkę, na której udało się zebrać 24 634 złote.

Jelcza GCBA ze zbiornikiem wody o pojemności 5 tys. litrów pozyskano z jednostki OSP Przędzel. Pojazd trafił do Bytynia na początku lipca i przez ostatnie kilka tygodni był przystosowywany do służby w jednostce.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe