Strażacy podsumowali akcję w miejscowości Zapust

1

W dniu 25 stycznia 2020 roku, o godzinie 7:00 rozpoczęła się akcja likwidacji ogniska wysoko zjadliwej grypy ptaków, którą wykryto w stadzie indyków rzeźnych w miejscowości Zapust.

Działania straży pożarnej rozpoczęły się już w czwartek, 24 stycznia od pomocy przy budowie i uzupełnianiu maty do dezynfekcji na drodze dojazdowej do fermy.

Dalsze działania w dniu 25 stycznia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu komory dekontaminacyjnej, rozstawieniu namiotu sztabowego oraz dokonywaniu pomiarów stężenia tlenu w poszczególnych kurnikach po zagazowaniu drobiu. Wykonane pomiary w kurnikach wskazały prawidłową zawartość tlenu – pracownicy firmy mogli wejść do pomieszczeń i przystąpić do załadunku drobiu. – informuje PSP Szamotuły.

40 tys. sztuk zagazowanego drobiu zostało wywiezione w asyście policji do zakładu utylizacyjnego w Śmiłowie koło Piły. Działania PSP i OSP zakończyły się w niedzielę o godzinie 4:00.

Dzisiaj na terenie zakładu trwa dezynfekcja obiektów, a następie po 24 godzinach można będzie przystąpić do dalszych działań.

Zobacz więcej:
0 0 głos
Oceń artykuł
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
View all comments
Pytanie
Pytanie
5 miesięcy temu

Cozy istnieje jaki kolwiek zwiazek miedzy ferma indykow a upadla firma Rowex .Pyta mieszkaniec gminy Ostrorog .