- Reklama -
23.8 C
Szamotuły
piątek, 29 września, 2023

Straż Miejska: idziesz z psem na spacer? „Zbierz się do kupy”

Straż Miejska w Pniewach z powodu licznych zgłoszeń od mieszkańców postanowiła przypomnieć właścicielom czworonogów o ciążących na nich obowiązkach.

Chcielibyśmy niektórym z właścicieli czworonogów przypomnieć o tym, iż posiadanie psa w trakcie spaceru zobowiązuje ich do bezzwłocznego usuwania odchodów zwierzęcia z terenów przeznaczonych do wspólnego użytku. Odchody należy umieszczać w oznakowanych pojemnikach, koszach ulicznych lub w pojemnikach na niesegregowane odpady komunalne.

Obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych korzystających z psów przewodników oraz osób niepełnosprawnych korzystających z psów opiekunów. Strażnicy przypominają również o konieczności trzymania psa na smyczy, pies zaliczany do grupy psów wymagających zezwolenia musi mieć dodatkowo kaganiec.

Prosimy także o zwracanie uwagi przy opuszczaniu swoich posesji, mieszkań aby nasi czworonożni przyjaciele samowolnie nie opuszczali posesji. Mamy tu na myśli niedomkniętą bramę, furtkę czy drzwi mieszkania, bo i takie incydenty miały miejsce.

Opiekunowie, którzy nie stosują się do powyższych zasad narażają się na grzywnę do 500 zł. Strażnicy miejscy podkreślają, że ich celem nie jest straszenie mieszkańców karami, tylko przypomnienie, że posiadanie psa to nie same przyjemności, ale także i obowiązki.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe