- Reklama -
23.8 C
Szamotuły
piątek, 29 września, 2023

Stacje rowerów miejskich już w Szamotułach

Już wkrótce będziemy mogli skorzystać z bezpłatnych rowerów miejskich. Pierwsze stacje są już gotowe!

Jak informuje UMiG:  „Powstało 5 stacji rowerów w 5 punktach miasta:
1. Przy dworcu PKP
2. Na ul. Mickiewicza przy Zespole Szkół nr 3
3. Na Rynku
4. Na ul. Sportowej przy Centrum Sportu
5. Na ul. Łukasiewicza – Osiedle Kopernika

- Reklama -

Wypożyczenie roweru na czas do 3 godzin będzie bezpłatne, przekroczenie czasu spowoduje konieczność opłaty 10 zł za każdą dodatkową godzinę wypożyczenia. Uważamy, że 3 godziny to czas zupełnie wystarczający, aby przemieścić się do najbardziej odległych części naszego miasta, dojechać do najbliższego punktu wypożyczeń rowerów i rower oddać. System automatycznie zarejestruje oddanie roweru. Wypożyczenie roweru będzie wymagało wcześniejszego zarejestrowania się. Ta czynność nie jest skomplikowana i ktoś kto już wcześniej zarejestrował się do którejś z istniejących już stacji rowerów Nextbike może korzystać bez przeszkód również w Szamotułach. Stojące przy stojakach rowerowych automaty wyposażone są w regulaminy korzystania z rowerów i opisy sposobu postępowania przy wypożyczaniu roweru.

Jeśli mieszkaniec zamierza np. dotrzeć z Osiedla Kopernika na dworzec kolejowy, wypożycza rower z wymienionego osiedla, albo innego najbliższego miejsca, następnie po dotarciu na dworzec oddaje rower i wracając np. z pracy z Poznania, lub zakupów ponownie wypożycza rower na dworcu i oddaje go w dogodnej dla siebie stacji wypożyczeń.

Wypożyczenie jest dla mieszkańców bezpłatne dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z funduszy unijnych. Limit bezpłatnego korzystania z rowerów przez 3 godziny podyktowany jest przekonaniem, że te rowery powinny być jak najwięcej w ruchu i tym aby jak największa liczba mieszkańców mogła z nich korzystać.”

fot. UMiG

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe