- Reklama -
9.2 C
Szamotuły
piątek, 24 marca, 2023

Środki dla zawodowych rodzin zastępczych

Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz podpisał umowy z 7 zawodowymi rodzinami zastępczymi, które również w roku 2017 sprawować będą opiekę nad dziećmi.

W środę 4 stycznia starosta wraz z dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach, Jaromirem Zielińskim spotkali się z osobami prowadzącymi zawodowe rodziny zastępcze na terenie powiatu. Łącznie jest ich 7, przy czym jedna pełni funkcję rodzinnego pogotowia opiekuńczego.

- Reklama -

W trakcie spotkania podpisano umowy na dalsze prowadzenie pieczy zastępczej. Środki na ten cel w tym roku zostały zwiększone. W przypadku zawodowych rodzin zastępczych to kwota 2100 zł brutto (do tej pory 2000 zł), zaś w przypadku pogotowia – 2700 zł brutto (do tej pory 2600 zł).

Obecnie we wszystkich zawodowych rodzinach zastępczych łącznie przebywa 27 dzieci w różnym wieku. Najmłodsze, jakie trafiają pod opiekę to niemowlaki, najstarsze natomiast są nastolatkami. W zawodowych rodzinach zastępczych dzieci przebywają czasowo – do chwili uregulowania ich sytuacji prawnej przez sąd.

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe