- Reklama -
23.1 C
Szamotuły
wtorek, 3 października, 2023

Sprzęt z „Enigmy” trafił już do szamotulskich szkół

Sprzęt zakupiony w ramach programu „Enigma – Wsparcie nauczania matematyki i informatyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych Metropolii Poznań” trafił do dwóch szkół zarządzanych przez Gminę Szamotuły.

„Enigma” to program realizowany przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań, którego celem jest zwiększenie efektywności kształcenia poprzez działania zmierzające do podniesienia kompetencji przez 644 uczniów, dzięki objęciu uczniów zajęciami dodatkowymi: dydaktyczno-wyrównawczymi z matematyki oraz zajęciami rozwijającymi z matematyki i informatyki, doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 29 nauczycieli oraz doposażenie sal szkół objętych projektem.

W programie biorą udział m.in. dwie szamotulskie szkoły podstawowe „1” i „3”. Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach, zdobywają ponadstandardową wiedzę i umiejętności. „Przy okazji” szkoły wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt – otrzymały zestawy do nauki programowania, skaner 3D, laptopy, roboty edukacyjne i monitory interaktywne. Jak twierdzą specjaliści to urządzenia nowoczesne, o ogromnej wartości edukacyjnej – informuje Urząd Miasta i Gminy.

- Reklama -

Nowe urządzenia trafiły do szkół w tym tygodniu. Na ich zakup przeznaczono 191 486,85 złotych. Program współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe