Sportowe emocje na XIV Memoriale im. Blanki Rusinek

0

We wrześniowy weekend 14 i 15 września br. odbył się w Hali Widowiskowo – Sportowej „Szamotulanka” przy Zespole Szkół Nr 1, Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek pod patronatem Starosty Szamotulskiego. Już po raz czternasty, tym razem siedem zespołów rywalizowało na siatkarskim boisku jako wyraz pamięci o tragicznie zmarłej Blance Rusinek, zawodniczce UKS Szamotulanin. Dresner S.C., Pałac Bydgoszcz, GLKS Nadarzyn, UKS ORLIKI Szczecin, VIP Libero Aleksandrów Łódzki, Kadra Polski SMS PZPS Szczyrk, MUKS Joker Świecie oraz UKS Szamotulanin stanęło w sportowe szranki dostarczając tym samym wielu emocji. Mecze rozgrywano już od godz. 10.00 w sobotę, równocześnie na 3 boiskach. Po oficjalnym otwarciu turnieju przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak, usłyszeć można było słowa wspomnienia o przedwcześnie zmarłej koleżance z klubu, nadało to dalszej sportowej rywalizacji szczególnego wymiaru. Następnie na boisku dało się usłyszeć okrzyki zagrzewania się do walki poszczególnych zespołów. Duch zdrowej rywalizacji i sportowych emocji nie opuścił grających zawodniczek oraz publiczność, już ani na chwilę.

Dwudniowe zmagania zakończyły się zwycięstwem zespołu ze Szczyrku. Reprezentacja UKS Szamotulanin zajęła 2 miejsce na podium, trzeci stopień należał natomiast do reprezentantów GLKS Nadarzyn.

Na miejscach od 4-7 uplasowali się kolejno: Dresden, UKS Szamotulanin Szamotuły II, KS Pałac Bydgoszcz i UKS Orlik Szczecin.

[Best_Wordpress_Gallery id=”1025″ gal_title=”Memoriał Blanki Rusinek 2019″]
Zobacz więcej: