1.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Sparta Szamotuły zagra w V lidze

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Decyzją Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej sezon 2019/2020 został zakończony, zachowano układ tabeli i awanse do wyższych klas rozgrywkowych.

Decyzja dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych od IV ligi w dół, nie obejmuje natomiast regionalnych rozgrywek Totolotek Pucharu Polski. – Decyzje zapadły po analizie zebranych w poszczególnych regionach informacji z klubów, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Zgodnie uznano, że sposób funkcjonowania w niższych ligach nie daje możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań – tłumaczy WZPN.

W związku z zakończeniem sezonu promocję do V ligi otrzymały zespoły Sparty Szamotuły oraz Błękitnych Wronki, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w grupie. W tej chwili Sparta rozpoczęła proces składania dokumentów o przyznanie licencji na występy w wyższej klasie rozgrywkowej. Obecnie nie wiadomo, w której grupie zagra szamotulski zespół. Rundę jesienna sezonu 2020/2021 ma wystartować w połowie sierpnia.

- Reklama -

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Gm. Duszniki. Ledwo stał na nogach, a wsiadł za kierownicę. 48-latek miał ponad 3 promile!

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie, policjanci zatrzymali podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzuty. Grozi mu...