Sparta Szamotuły zagra w V lidze

0
fot. Sparta Szamotuły

Decyzją Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej sezon 2019/2020 został zakończony, zachowano układ tabeli i awanse do wyższych klas rozgrywkowych.

Decyzja dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych od IV ligi w dół, nie obejmuje natomiast regionalnych rozgrywek Totolotek Pucharu Polski. – Decyzje zapadły po analizie zebranych w poszczególnych regionach informacji z klubów, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Zgodnie uznano, że sposób funkcjonowania w niższych ligach nie daje możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań – tłumaczy WZPN.

W związku z zakończeniem sezonu promocję do V ligi otrzymały zespoły Sparty Szamotuły oraz Błękitnych Wronki, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w grupie. W tej chwili Sparta rozpoczęła proces składania dokumentów o przyznanie licencji na występy w wyższej klasie rozgrywkowej. Obecnie nie wiadomo, w której grupie zagra szamotulski zespół. Rundę jesienna sezonu 2020/2021 ma wystartować w połowie sierpnia.

V LIGA dla SPARTY ⚽️⚽️⚽️🤩🙂Znamy już oficjalne stanowisko PZPN i WZPN w sprawie rozgrywek sezonu 2019/2020 w…

Opublikowany przez Sparta Szamotuły Piątek, 8 maja 2020
Zobacz więcej: