13.6 C
Szamotuły
piątek, 29 marca, 2024

Sparta Szamotuły rozpoczęła rundę wiosenną

Meczem z Wiarą Lecha Poznań rozpoczęła się runda wiosenna dla szamotulskiej Sparty.

Źródło: Sparta Szamotuły

20 marca zawodnicy Sparty pojechali do Poznania, gdzie o godzinie 18:00 rozpoczęli swoje pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej. Przeciwnik był wymagający – Wiara Lecha Poznań, która przed meczem była na 3 miejscu w tabeli. Mecz rozpoczął się od bardzo szybkiego prowadzenia gospodarzy – w 5 minucie do siatki trafił Błażej Telichowski. 16 minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. Złudzeń na choćby jeden punkt Sparta została pozbawiona jeszcze przed przerwą – w 39 minucie bramkę zdobył Kacper Dolski.

W drugiej połowie spotkania zawodnicy Sparty również nie zdołali pokonać bramkarza rywali. W 84 minucie czwartą bramkę dla Wiary Lecha Poznań zdobył Piotr Makowski, wykorzystując rzut karny. Wiara Lecha Poznań – Sparta Szamotuły 4:0. Jest to i tak wynik lepszy niż w rundzie jesiennej, gdy spartanie przegrali z drużyną z Poznania 0:7.

Sparta jest obecnie na ostatnim miejscu w tabeli V ligi. W obecnym sezonie szamotulanie wygrali tylko jeden mecz, cztery zremisowali, a dwanaście przegrali. 26 marca Sparta zagra w Szamotułach z Leśnikiem Margonin.

Warto zaznaczyć, że był to debiut nowego trenera Sparty, Błażeja Waśkowiaka. W przerwie zimowej drużyna pozyskała też kilku młodych zawodników: