Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024

Sparta Szamotuły pożegnała się z V ligą

V liga nie dla szamotulskiej Sparty. Klub po fatalnym sezonie spadł do ligi okręgowej.

25 czerwca Sparta Szamotuły zagrała swój ostatni mecz w V lidze. Tego dnia spartanie wybrali się do Poznania, by zmierzyć się z TS Winogrady. Wynik z rundy jesiennej (2:2) mógł dawać nadzieję na podreperowanie skromnego dorobku punktowego. Szamotulski klub wyszedł na prowadzenie w 8 minucie, po golu Aleksandra Pieczaka. Niestety, nie była to ostatnia bramka naszej drużyny w V lidze. Gospodarze wyrównali w 22 minucie, a po przerwie gola samobójczego strzelił zawodnik Sparty. Trzy minuty po samobóju, w 57. minucie, wynik podwyższył Mateusz Szeląg i Sparta przegrała z przedostanią drużyną w tabeli 3-1.

Ostatnie miejsce i tragiczny bilans bramkowy

Sparta w sezonie 2021/2022 zdobyła jedynie 13 punktów, wygrała 3 mecze, 4 zremisowała, a 23 przegrała. Bardzo źle wygląda również bilans bramkowy – szamotulanie stracili 143 bramki, zdobywając 40. W trakcie sezonu dokonano kilku zmian trenerów. Był między innymi były piłkarz Lecha Poznań, Karol Gregorek, który nie zdążył zagrać żadnego ligowego meczu, bo zastąpił go obecny trener, Błażej Waśkowiak. Starania zarządu nie dały jednak pożądanych rezultatów i Sparta Szamotuły zagra w kolejnym sezonie w lidze okręgowej.