Szamotuły
piątek, 26 kwietnia, 2024

Sparta przegrywa z Płomieniem Przyprostynia

W sobotę 22 października Sparta Szamotuły podejmowała na własnym terenie zespół Płomienia Przyprostynia.

Od pierwszego gwizdka sędziego Sparta skoncentrowała się na ataku, co przyniosło efekt już w 13 minucie, kiedy to po dalekim wyrzucie z autu Marka Tacika piłkę do bramki głową skierował Tomasz Stelmaszyk. Sparta cały czas przeważała ale jej ataki raziły nieskutecznością. Pod koniec pierwszej połowy (39 minuta) Płomień przeprowadził kontratak po którym piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od pleców bramkarza Patryka Boczka i wpadła do bramki ustalając wynik pierwszej połowy na 1-1.

Spartanie również drugą połowę rozpoczęli od ataku, którego efekt mogliśmy podziwiać kilka chwil po jej rozpoczęciu przez sędziego, kiedy to do bramki trafił Miłosz Nowik. Radość nie trwała jednak długo ponieważ chorągiewkę podniósł boczny arbiter wskazując spalonego. Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji ponieważ pomocnik wybiegał na pozycję zza pleców zawodnika gości. Zamieszanie wykorzystali zawodnicy Płomienia i ponownie przeprowadzili skuteczną kontrę podwyższając wynik na 1-2.

Mimo ataków naszej drużyny kolejnego gola na 1-3, znów po kontrataku zdobył Szymon Juszczak. Zawodnicy Sparty w końcówce mocno przycisnęli przeciwnika, jednak bramka zdobyta głową przez Marka Tacika nie została uznana. W 85 minucie gola dla Sparty z rzutu wolnego zdobył Rafał Krówczyński ustalając wynik spotkania na 2-3.