- Reklama -
7 C
Szamotuły
środa, 21 kwietnia, 2021

SP ZOZ w Szamotułach od piątku przekształcony w szpital covidowy

Polecamy

Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego z dnia 30 marca 2021 roku wydaną na podstawie art. 11 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, Szpital Powiatowy w Szamotułach zostanie przekształcony w szpital jednoimienny przeznaczony do walki z koronawirusem.

W ostatnich tygodniach w Powiecie Szamotulskim odnotowano rekordową, w skali ogólnopolskiej, liczbę osób zakażonych koronawirusem. Nie ulega wątpliwości, że ten fakt jest przyczyną decyzji Wojewody Wielkopolskiego o przekształceniu szpitala na covidowy.

- Reklama -

Od piątku 2 kwietnia SP ZOZ w Szamotułach będzie posiadał 98 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19, w tym 10 łóżek intensywnej terapii. Czasowo zawieszone zostanie działanie oddziałów: Dziecięcego, Chirurgicznego z Pododdziałem Ortopedycznym, Ginekologiczno-Położniczego, Noworodkowego, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wewnętrznego.

Pacjenci wymagający hospitalizacji nie związanej z COVID-19 będą transportowani lub kierowani do innych szpitali w Wielkopolsce.

Uwaga! Nadal funkcjonują wszystkie poradnie specjalistyczne: chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, chorób płuc i gruźlicy, diabetologiczna, dermatologiczna, położniczo-ginekologiczna, kardiologiczna, neurologiczna, okulistyczna, ortopedyczna, otolaryngologiczna, reumatologiczna, urologiczna, zdrowia psychicznego, medycyny pracy.

Natomiast o funkcjonowaniu pracowni: laboratorium, radiologii, fizjoterapii, serologii, EKG, EEG dyrekcja zdecyduje w najbliższych godzinach.

W szpitalu prowadzone są intensywne prace mające zapewnić odpowiednią infrastrukturę przeznaczoną do przyjmowania osób z COVID-19.

Szpital Powiatowy w Szamotułach stoi przed największym wyzwaniem w swojej historii. Zapewniam, że nasi pracownicy, mimo przemęczenia po rocznej walce z SARS-CoV-2, dają z siebie absolutnie wszystko, aby zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo i opiekę medyczną Pacjentom. Obiecałem  Staroście Beacie Hanyżak, że po zrealizowaniu decyzji Wojewody pierwszym działaniem będzie opracowanie szczegółowego planu powrotu wszystkich oddziałów szpitalnych do dotychczasowego funkcjonowania – mówi dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

Aktualizacja:

Pracownie RTG, EEG, Serologii oraz Laboratorium będą działały bez zmian. Działalność części pracowni zostanie zawieszona od 1 do 16 kwietnia: Endoskopia, Tomografia Komputerowa, Rehabilitacja, USG.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -