Skrzypaczka, wokalistka i tancerze w finale tegorocznego konkursu talentów!

0
Emocji było co niemiara a jury niełatwy orzech do zgryzienia miała podczas eliminacji tegorocznych „Talentów”, których przesłuchania odbyły się w kinie Halszka w minioną niedzielę 13 maja.

Na scenie zaprezentowało się w dwudziestu ośmiu prezentacjach prawie pięćdziesięciu uczestników. W gronie wykonawców znalazła się skrzypaczka, szesnaścioro wokalistów w różnym wieku z Piotrowa, Zielonejgóry, Słopanowa, Lulinka, Przyborówka, Kępy, Koźla i Szamotuł oraz uczeń PSM w Szamotułach z Miłkowa k/Lubasza, rapujący hip-hop-owiec z Przecławia a także dwa duety wokalno-instrumentalny – szamotulski i myszkowsko-ostrorogski. Wśród instrumentów akompaniujących usłyszeliśmy gitarę, ukulele i pianino. Wystąpiła tancerka pole dance i gimnastyczki z Szamotuł. W pokazach tanecznych zaprezentowały się grupy z Wronek i Szamotuł.

Choć wybór regulaminowej trójki finalistów nie był łatwy, jury w składzie: Remigiusz Skorwider (nauczyciel śpiewu i fortepianu, dyrygent orkiestry Capella Samotulinus), Andrzej Ciborski (bard, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta i dziennikarz Radia Poznań) oraz Piotr Witoń (aktor, konferansjer, animator, trener aikido) po burzliwych naradach zakwalifikowało do finału:

Marcelinę Dera, lat 11 z Szamotuł (prezentacja instrumentalna – „Czardasz” Vittorio Monti na skrzypce z akompaniamentem pianina Barbary Odwrot-Legawiec,

Oliwię Szczęsną, lat 11 z Szamotuł (prezentacja wokalna) – Someone Like You z akompaniamentem pianina Bartosza Rajpolda

oraz formację taneczną Feedback – prezentacja taneczna kultowej gry Super Mario Bros, w wykonaniu sekcji Junior i Kids do choreografii Magdaleny Traciłowskiej.

Jury postanowiło wyróżnić:

– duet Julianna Sroka-Kierończyk (wokal) z Zuzanną Strzelczyk (piano), lat 14 z Szamotuł

– Diana Prentka, lat 14 z Szamotuł (prezentacja wokalna),

– grupa taneczna Neo Team z Wronek. 

Gratulujemy i dziękujemy finalistom, wszystkim wykonawcom, opiekunom artystycznym i publiczności. Finał konkursu odbędzie się na szamotulskim Rynku 3 czerwca o godz. 16.00 podczas dni miasta. Zwycięzca otrzyma statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1.000 zł.

Organizatorem konkursu jest Szamotulski Ośrodek Kultury.

SzOK