- Reklama -
-4.5 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Siedem osób zatrzymanych w związku z narkotykami

W pierwsze dwa weekendy lutego, szamotulscy i pniewscy dzielnicowi zatrzymali 7 osób podejrzanych między innymi o posiadanie i udzielanie narkotyków. Policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w powiece szamotulskim oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości na podległym im terenie.

2 lutego br. około godziny 17:40, dzielnicowi kontrolowali teren nad zalewem w Przyborowie. Zauważyli tam grupę pięciu mężczyzn, którzy zachowywali się podejrzanie. Policjanci wylegitymowali ich.

- Reklama -

W trakcie rozpytywania o dane osobowe, mężczyźni zachowywali się nerwowo. Unikali kontaktu wzrokowego z policjantami, nerwowo rozglądali się dookoła. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy skontrolowali grupę podejrzanych osób.

Okazało się, iż jeden z mężczyzn miał przy sobie zwitek z zawartością suszu roślinnego. Sam legitymowany przyznał, iż jest to marihuana. Funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca Szamotuł. U pozostałych osób policjanci nie zaleźli zabronionych substancji.

Jeszcze tego samego dnia około godziny 22:00, dzielnicowi patrolowali drogę pomiędzy miejscowościami Piotrkówko a Ludwikowo. W trakcie patrolu na drodze gruntowej zauważyli zaparkowanego golfa, który na widok radiowozu ruszył w kierunku Ludwikowa. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli.

Podczas podchodzenia do pojazdu dzielnicowi wiedzieli, jak osoby siedzące w pojeździe coś nerwowo sobie przekazują. Z samochodu wydobywał się charakterystyczny zapach palonej marihuany. Mundurowi skontrolowali czterech młodych mężczyzn.

18-letni mieszkaniec Szamotuł w swojej kurtce miał woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego oraz w worku na rzeczy młynek z taką samą zawartością. Szamotulanin przyznał, że jest to marihuana. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili, na tylnym siedzeniu golfa papierowy zwitek z zawartością suszu roślinnego. Mundurowi ustalili, że 18-latek przekazał zwitek 19-letniemu mieszkańcowi Otorowa, który w trakcie kontroli położył zwitek na siedzeniu.  Mężczyźni zostali zatrzymani, podejrzewani są o posiadanie i udzielanie narkotyków.

W trakcie rozpytania pasażerów pojazdu okazało się, że kierujący golfem18-letni mieszkaniec Sękowa również palił marihuanę, a potem kierował samochodem. Został on zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew na zawartość środków zabronionych. Mężczyzna jest podejrzewany o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

W kolejny weekend, 9 lutego około godziny 21:40 dzielnicowi kontrolowali teren przy ul. Obornickiej w Szamotułach. Zauważyli tam mężczyznę, który zachowywał się podejrzanie. Policjanci wylegitymowali go.

W trakcie rozpytywania o dane osobowe, 29-letni szamotulanin zachowywał się nerwowo. Unikał kontaktu wzrokowego z policjantami, nerwowo rozglądał się dookoła. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy skontrolowali 29-latka.

Okazało się, iż mężczyzna miał przy sobie dwa zwitki z zawartością suszu roślinnego oraz zwitek z zawartością białych kryształków. Legitymowany przyznał, iż znalezione przez mundurowych substancje to marihuana i MDMA. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka i osadzili w policyjnym areszcie, jest on podejrzewany o posiadanie narkotyków.

W kolejny dzień weekendu, 10 lutego około godziny 19:35 w Szamotułach przy ulicy Odległej, dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Clio. W pojeździe znajdowało się trzech mężczyzn, którzy zachowywali się nerwowo. Policjanci poddali ich szczegółowej kontroli. Okazało się, iż jeden z pasażerów 20-letni szamotulanin miał przy sobie woreczek z zawartością amfetaminy. U pozostałych osób policjanci nie zaleźli zabronionych substancji. 20-latek został zatrzymany, jest podejrzewany o posiadanie narkotyków.

W ostatni dzień minionego weekendu, 11 lutego o godzinie 11:45 na ulicy Dworcowej w Pniewach policjanci legitymowali 20 letniego mieszkańca gminy Szamotuły. W trakcie prowadzonych prze mundurowych czynności 20-latek zachowywał się bardzo nerwowo, policjanci postanowili sprawdzić, czy zachowanie mężczyźnie nie jest spowodowane posiadaniem przez niego środków zabronionych. Funkcjonariusze się nie mylili, mieszkaniec szamotulskiej gminy miał przy sobie woreczek z amfetaminą. Policjanci zatrzymali mężczyznę, jest podejrzewany o posiadanie środków zabronionych.

W Polsce za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zabraniają pod groźbą kary nie tylko posiadania narkotyków, ich sprzedawania lecz także nieodpłatnego ich udostępniania. Za te przestępstwa, podejrzewanym grozi do 3 lat więzienia.

KPP (Ewelina Grabowa)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe