- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

Resocjalizacja poprzez pracę. W ubiegłym roku zatrudnionych było ponad pół tysiąca osadzonych

W 2021 roku ponad 500 osadzonych w Zakładzie Karnym we Wronkach pracowało u kontrahentów zewnętrznych i na rzecz jednostki. W 2022 roku jednostka planuje zwiększyć liczbę miejsc pracy.

Zatrudnienie osób pozbawionych wolności jest traktowane przez wroniecki zakład karny priorytetowo. Praca w więzieniu ma bowiem kluczowe znaczenie zarówno w wymiarze resocjalizacyjnym jak i ekonomicznym. Zatrudnienie odpłatne przyczynia się do podniesienia poziomu regulowania zobowiązań alimentacyjnych przez skazanych, a także generuje wpływy do budżetu państwa.

W ostatnim dniu ubiegłego roku w zatrudnieniu pozostawało 551 osadzonych z wronieckiej jednostki. Skazani podejmowali pracę w przedsiębiorstwach prowadzących swoje działalności zarówno na terenie tutejszej jednostki: w spółkach Elastomer-Service i MJS Technika, czy Odlewni Żeliwa „Drawski”, w firmie Bak-Pol Łukowo przy termomodernizacji jednostki, jak i w halach zlokalizowanych przy zakładzie karnym: w Amica S.A. czy przedsiębiorstwie przywięziennym POMET. Osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Szamotułach byli zatrudniani poza terenem jednostki w systemie bez konwojenta – w PPPM Pomet we Wronkach, IW-MET II w Popówku oraz PRDM w Szamotułach. Ponadto skazani wykonywali odpłatne oraz nieodpłatne prace porządkowe oraz pomocnicze na rzecz ZK we Wronkach i OZ w Szamotułach – informuje Zakład Karny we Wronkach.

- Reklama -

W roku obecnym priorytetem jednostki jest znalezienie podmiotu gospodarczego, który zdecyduje się na najem hali produkcyjnej zlokalizowanej na terenie ZK we Wronkach i zorganizuje produkcję w oparciu o zatrudnienie osadzonych.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe